رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

لزوم برپایی هرچه باشکوه‌تر مراسم‌های روز شهید در دورود - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم برپایی هرچه باشکوه‌تر مراسم‌های روز شهید در دورود

لزوم برپایی هرچه باشکوه‌تر مراسم‌های روز شهید در دورود

فرماندار شهرستان دورود بر لزوم برپایی هرچه باشکوه‌تر مراسم‌های روز شهید در شهرستان دورود تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، ماشاءالله نعمتی در نشست هماهنگی مراسم روز شهید در شهرستان دورود ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدا، اظهار کرد: یکی از محورهای فعالیت ریاست محترم جمهور که همواره مورد تاکید ایشان بوده است، سرکشی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران است.

وی با بیان اینکه فلسفه سرکشی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران این است که آنها را فراموش نکنیم، گفت: اگر کشور ما امروز در امنیت کامل به سر می‌برد، مرهون خون شهدایی است که از هیچ چیز دریغ نکرده و جان خود را در راه آرمان‌های انقلاب فدا کرده‌اند، بنابراین زنده نگه‌داشتن نام شهدا وظیفه همه ماست.

نعمتی با اشاره به روز 22 اسفند سالروز تشکیل سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و روز شهید خاطرنشان کرد: باید تمام دستگاه‌های اجرایی به منظور برپایی مراسم‌های این روز جهت هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن آن همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه هرچه داریم از شهدا داریم، گفت: باید فرهنگ ایثار و شهادت که همواره مورد تاکید امام راحل و مقام معظم رهبری بوده است را زنده نگه داشته و در این راه گام برداریم.

فرماندار شهرستان دورود با اشاره به برخی مراسم‌های این روز در شهرستان دورود خاطرنشان کرد: نصب تابلوهایی با محوریت این روز در سطح شهر باید صورت گیرد.

وی افزود: در دانشگاه‌ها با تشکیل کمیته تحقیق و پژوهش برای شناخت هرچه بیشتر سیره شهدا باید اقدام شود، ضمن آن که تجدید میثاق دانشجویان و اساتید در کنار نشست‌های تحلیلی با محوریت این روز از دیگر برنامه‌های این روز به شمار می‌رود.

نعمتی یادآور شد: در این روز مراسم تجدید میثاق با شهدا در محل گلزار شهدا با حضور خانواده‌های شهدا، اقشار مختلف مردم و مسئولان شهرستان انجام می‌شود.