رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

لزوم توجه شرکت‌های اتوبوسرانی به زمان توقف سرویس‌ها برای ادای فریضه نماز - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم توجه شرکت‌های اتوبوسرانی به زمان توقف سرویس‌ها برای ادای فریضه نماز

لزوم توجه شرکت‌های اتوبوسرانی به زمان توقف سرویس‌ها برای ادای فریضه نماز

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های لرستان با تأکید بر توجه به زمان توقف برای ادای فریضه نماز، گفت: لازم است کلیه شرکت‌های حمل و نقل مسافر به‌ویژه شرکت‌های اتوبوسرانی، زمان حرکت سرویس‌ها را به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که مسافران فرصت اقامه نماز را داشته باشند.

حسن رحمانی، مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان لرستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، با اشاره لزوم آمادگی برای آغاز سفرهای نوروزی، گفت: احترام و کرامت مسافران از اولویت‌های کاری شرکت‌های حمل و نقل مسافر است.

وی افزود: توجه به ضرورت توقف وسایل نقلیه عمومی بین شهری در جایگاه‌های مناسب بین‌راهی، حفظ حرمت مسافران در حین سفر و ارائه خدمات مطلوب در داخل اتوبوس‌ها از مهم‌ترین وظایف فعالان حوزه حمل و نقل مسافر است.

رحمانی با تأکید بر این‌که تکریم مسافران و توجه به زمان توقف برای ادای فریضه نماز، باید در رأس امور بخش حمل و نقل مسافر و دست‌اندرکاران این حوزه قرار گیرد، تصریح کرد: لازم است کلیه شرکت‌های حمل و نقل مسافر به‌ویژه شرکت‌های اتوبوسرانی، زمان حرکت سرویس‌ها را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که مسافران فرصت اقامه نماز را داشته باشند.

وی با اشاره به فعال بودن سامانه پیام کوتاه این اداره کل به شماره 20001240 برای دریافت نظرات، انتقادات و شکایات مسافران، افزود: در صورت اخذ هرگونه گزارش مبنی بر عدم رعایت موارد اشاره رفته، موضوع با قید فوریت در کمیسیون های مربوطه مطرح و برابر ضوابط و مقررات با متخلفان برخورد می‌شود.