رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

لزوم حضور جدی‌تر مدیران دستگاه‌های اجرایی در جلسات کارگروه بانوان - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم حضور جدی‌تر مدیران دستگاه‌های اجرایی در جلسات کارگروه بانوان

لزوم حضور جدی‌تر مدیران دستگاه‌های اجرایی در جلسات کارگروه بانوان

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور بر لزوم حضور جدی تر مدیران دستگاه‌های اجرایی در جلسات کارگروه بانوان و خانواده تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، فهیمه فرهمندپور شامگاه دوشنبه در کارگروه بانوان و خانواده لرستان با تاکید بر لزوم توجه بیشتر مدیران دستگاههای اجرایی به این کارگروه اظهار داشت: یکی از انتظاراتی که ما از مدیران دستگاههای اجرایی استان داریم این بوده که شخصاً در این جلسات حضور پیدا کنند.

وی با تاکید بر لزوم کار جمعی در کارگروه بانوان و خانواده از سوی مدیران دستگاههای اجرایی لرستان عنوان کرد: در این راستا جلسات این کارگروه باید با خرد جمعی اداره شوند و همه مدیران حضوری فعال در آن داشته باشند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور بر لزوم شناسایی مشکلات و همچنین آسیب ها در حوزه زنان و خانواده از سوی مدیران دستگاههای اجرایی عضو کارگروه بانوان لرستان گفت: اعضای کارگروه بانوان باید مسئله شناسی دقیقی در رابطه با مشکلات زنان و خانواده داشته باشند و سپس بعد از شناسایی اقدام به اولویت بندی و ارائه راهکارهای لازم برای رفع آنها کنند.

فرهمند پور با تاکید بر اینکه کارگروه بانوان و خانواده باید در سطح تصمیم گیران تشکیل شود گفت: متاسفانه با توجه به بررسی های صورت گرفته در استانهای مختلف مدیران شخصا در جلسات این کارگروه شرکت نمی کنند.

وی با تاکید بر اینکه معاون سیاسی امنیتی استانداری به عنوان رئیس کارگروه بانوان و خانواده و همچنین استاندار در قالب نظارت و پشتیبانی باید از مدیران بخواهند که در جلسات کارگروه بانوان شرکت کنند گفت: شان این کارگروه شان تصمیم گیری است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده وزارت کشور با اشاره به حضور کارشناسان امور بانوان دستگاههای اجرایی در جلسات کارگروه بانوان و خانواده بیان داشت: این در حالیست که حضور این کارشناسان بدون هر گونه اختیاری بوده و نمی توانند در این زمینه تصمیم گیری لازم را داشته باشند.

فرهمند پور با تاکید بر لزوم بررسی مسائل مختلف بانوان و خانواده در جامعه مانند اشتغال، سلامت، آسیب های اجتماعی، کودکان، تحکیم خانواده و ... از سوی اعضا کارگروه بانوان و خانواده تصریح کرد: باید اولویت ها در این زمینه شناسایی شوند و در دستور کار کارگروه قرار گیرند.

وی از تقدیر از مدیران دستگاههای اجرایی که بیشترین همکاری را در زمینه رفع مسائل و مشکلات بانوان و خانواده در قالب این کارگروه داشته اند خبر داد و گفت: مدیران موفق در این زمینه در روز زن سال آینده مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.