سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

لزوم درآمدزایی از فرصت حضور مسافران نوروزی در استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم درآمدزایی از فرصت حضور مسافران نوروزی در استان لرستان

لزوم درآمدزایی از فرصت حضور مسافران نوروزی در استان لرستان

استاندار لرستان گفت: ارائه خدمات شهرداری در سال‌های گذشته به مسافران نوروزی به‌صورت رایگان و در راستای جذب گردشگر در استان لرستان بود اما امسال باهدف درآمدزایی برای استان از محل حضور گردشگران باید صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند امشب در جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: از سال 96 خیلی موافق نیستم که تمام خدمات شهرداری خرم‌آباد به‌صورت رایگان به مسافرین نوروزی و گردشگران ارائه شود.

وی بابیان اینکه اگر همه خدمات شهرداری به مسافرین نوروزی رایگان باشد هنر خوبی نیست، افزود: در سال‌های گذشته ارائه خدمات شهرداری به‌صورت رایگان به مسافران نوروزی کار بسیار خوبی در جهت جذب گردشگر در استان لرستان بود ولی اکنون اصل هدف ما این است که بتوانیم درآمدی برای استان از محل حضور گردشگران داشته باشیم.

استاندار لرستان  با تأکید بر اینکه خدمات ارائه‌شده در لرستان به مسافران نوروزی باید نسبت به دیگر استان‌ها ارزان‌تر باشد، عنوان کرد: گردشگران با حضور خود در شهرهای استان مقداری پول هزینه می‌کنند که این کار بر روی سرانه درآمدی مردم اثر می‌گذارد.

وی بیان کرد: فرمانداران شهرستان‌های استان طی هفته آینده جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی را در شهرستان‌های لرستان برگزار کنند و شهرداران را مکلف کنند که برای عید نوروز کاری نو را در ورودی شهرها برای جذب گردشگر ارائه دهند.

بازوند با اشاره به اینکه طی ایام نوروز بارندگی در استان لرستان پیش‌بینی‌شده است، گفت: اداره کل ورزش لرستان طی این مدت سالن‌های ورزشی خود را تجهیز کرده و  آن‌ها را برای گردشگران مهیا کنند.

وی با تأکید بر اینکه مدیرکل سازمان میراث فرهنگی لرستان باید ارتباطش را با صداوسیمای استان لرستان در راستای معرفی جاذبه‌های استان افزایش دهد، تصریح کرد: در این راستا می‌توان با ساخت و پخش کلیپ‌های کوتاهی از جاذبه‌های گردشگری استان لرستان در شبکه‌های سراسری و استان، جاذبه‌های استان لرستان را معرفی کرد.

استاندار لرستان بابیان اینکه سازمان میراث فرهنگی باید برنامه‌ریزی برای تورهای گردشگری در راستای  معرفی و بازدید جاذبه‌های گردشگری استان لرستان داشته باشد، خاطرنشان کرد: همچنین این سازمان برای برپایی جشن‌های نوروزی در ایام نوروز می‌توانند با مشارکت و همکاری مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد برنامه‌هایی داشته باشد .

وی با اشاره به اینکه سال گذشته خرم‌آباد جز هفت شهر برتر گردشگری کشور انتخاب شد، اظهار داشت: امسال نیز شهرهای نمونه تحت عنوان اینکه لوح‌های برتر را به خود اختصاص می‌دهند معرفی می‌شوند.

بازوند افزود: شهرستان بروجرد نیز با دارا بودن ظرفیت و پتانسیل‌های بالا می‌تواند جز شهرهای برتر کشور در زمینه گردشگری باشد.

وی عنوان کرد: شرکت توزیع برق لرستان باید نسبت به تأمین روشنایی معابری که به سالن‌های آموزش‌وپرورش، کمپ‌های نوروزی شهرداری، اسکان‌های نوروزی، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها مرتبط است اقدام کند.

استاندار لرستان بیان کرد: نیروی انتظامی استان نیز باید امنیت پارک‌های سطح استان لرستان را برای مسافران و گردشگران نوروزی  در این ایام فراهم کند.

وی  با تأکید بر اینکه سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌های پمپ‌بنزین‌های بین‌راهی تحت هر شرایطی باید مجهز باشند، تصریح کرد: همچنین شرکت مخابرات، ایرانسل و شرکت‌های زیرساخت طی ایام نوروز نرم‌افزاری را جهت معرفی جاذبه‌های لرستان به گردشگران تهیه کنند.

بازوند در رابطه با دست‌فروشان سطح شهر در ایام عید نوروز خاطرنشان کرد: از شهرداری در ایام نوروز با دست‌فروشانی که در این ایام امرارمعاش می‌کنند سختگیری نکنند زیرا این افراد از روی ناچاری این کار را انجام می‌دهند.

وی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان لرستان اظهار داشت: وجود دست‌فروشان طی ایام نوروز در سطح شهر بی‌نظمی نیست زیرا حال و هوای شب عید را به مردم منتقل می‌کند و ناخودآگاه این کار باعث تنظیم بازار می‌شود و نباید به دست‌فروشان سخت‌گیری شود.