جهش تولید | جمعه، ۲ آبان ۱۳۹۹

لزوم رفع نواقص و ایمن‌سازی سطح شهر دورود - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم رفع نواقص و ایمن‌سازی سطح شهر دورود

لزوم رفع نواقص و ایمن‌سازی سطح شهر دورود

فرماندار شهرستان دورود بر لزوم رفع نواقص و ایمن‌سازی در سطح شهرستان دورود تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، ماشاءالله نعمتی سه‌شنبه شب در کارگروه جامعه ایمن که در محل سالن اجتماعات فرمانداری دورود برگزار شد، با اشاره به حادثه برق‌گرفتگی دو نوجوان در یکی از میدان‌های شهر دورود، اظهار داشت: وقوع چنین حادثه‌ای که منجر به کشته شدن دو نوجوان شد بسیار تلخ و ناراحت‌کننده است.

وی افزود: شاید بتوان علت وقوع این حادثه را در دوره‌های گذشته یافت یعنی در زمان اجرای طرح توجه کافی به میزان ایمنی این طرح نشده است و باگذشت زمان و فرسودگی کابل‌های برق این‌چنین حادثه تلخی رخ‌ داده است.

فرماندار شهرستان دورود با تأکید بر لزوم در نظر گرفتن تمامی نکات ایمنی در پروژه‌های اجرایی، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن باید بررسی جامعی پیرامون وضعیت ایمنی طرح‌ها و پروژه‌های احداث‌شده در سطح شهرستان داشت و نواقص احتمالی گذشته را رفع کرد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم اصلاح میدان حضرت ابوالفضل (ع) واقع در ورودی شهر دورود، یادآور شد: براساس اعلام نظر کارشناسی پلیس راهور، قوس این میدان بیش‌ازحد استاندارد است که این موضوع باعث بروز مشکلاتی برای تردد خودروها شده است.

این مسئول یادآور شد: در شرایطی که اصلاح این میدان به تصویب شورای ترافیک شهرستان رسیده است اما از سوی شهرداری به علت مخالفت برخی از اعضای شورای شهر این اصلاح صورت نمی‌گیرد.

وی تأکید کرد: اگر درگذشته یک طرح و یا فضای شهری بدون رعایت استاندارد احداث‌ شده است باید آن را اصلاح کرد چراکه قرار نیست منتظر بمانیم تا نواقص گذشته باعث بروز حوادث برای مردم شود.

فرماندار شهرستان دورود با اشاره به فضای نامناسب حریم کارخانه سیمان که بر اثر تردد خودروهای سنگین از این محل به وجود آمده است، گفت: متأسفانه این کارخانه هیچ‌گونه همکاری برای ساماندهی وضعیت کنونی نمی‌کند و این در شرایطی است که میدان و بلوار واقع در جوار این کارخانه به دلیل تردد خودروهای سنگین دچار وضعیت نامطلوب شده است.

این مسئول با اشاره به پروژه زیرگذر سیاه‌کله که فقدان آن باعث بروز مشکلات و خطراتی برای اهالی شده است، گفت: متأسفانه کمبود منابع کافی و عدم تخصیص اعتبارات مورد نیاز شرایطی را رقم‌زده است تا این پروژه با موانعی مواجه شود.

وی افزود: البته پیگیری‌هایی در خصوص این پروژه از طریق معاون عمرانی استاندار داشته‌ایم و مدیرکل راه و شهرسازی قول همکاری در این خصوص داده‌اند که امیدواریم این وعده‌ها محقق شود.