رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

لزوم شفافیت اطلاع‌رسانی بیماری آنفلوانزا در پلدختر - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم شفافیت اطلاع‌رسانی بیماری آنفلوانزا در پلدختر

لزوم شفافیت اطلاع‌رسانی بیماری آنفلوانزا در پلدختر

فرماندار پلدختر بر لزوم شفافیت اطلاع‌رسانی بیماری آنفلوآنزا در پلدختر تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، نورالدین درمنان شامگاه سه‌شنبه در شورای سلامت پلدختر اظهار داشت: براساس انتظارات و خواسته مردم چالش ها و مشکلات بهداشت و درمان باید بررسی شوند.

وی تصریح کرد: مصوبات کارگروه باید حالت اجرایی و عملیاتی به خود گیرند و مدیران هم به جای بیان گزارش باید راهکار ارائه دهند، مدیران در حوزه سلامت باید حمایت کنند و نباید به دنبال رفع تکلیف باشند.

وی با بیان اینکه کتمان کردن موضوعی معنا ندارد، افزود: در بحث بیماری­‌هایی مانند آنفلوآنزا شفافیت مورد انتظار همه ماست و انتظار داریم همزمان جلوگیری از التهاب در سطح جامعه صورت پذیرد.

درمنان عنوان کرد: با حضور مدیرکل دامپزشکی لرستان مشکلات کشتارگاه پلدختر بررسی شده و وضعیت قابل قبول نیست.

وی افزود: در این زمینه نیازمند سرمایه گذاری خصوصی هستیم و رایزنی هم کرده ایم اما با توجه به کشتار ماهانه 300 راس گاو و 800 راس گوسفند به طور تقریبی در این کشتارگاه، خروجی کار برای سرمایه گذار خصوصی به صرفه نیست و باید کسی پیدا شود که چند شهرستان هم‌جوار را با ایجاد کشتارگاه پوشش دهد.

فرماندار پلدختر ادامه داد: بیانات امام جمعه پلدختر در خصوص حادثه تیراندازی که در نماز جمعه ایراد شد خوب، تاثیرگذار و باعث تسکین مردم شده و از بیان مشکلات استقبال می‌کنیم.

احمد کرموند مدیر شبکه بهداشت و درمان پلدختر نیز در این جلسه گفت: در شهرستان پلدختر شش مورد مشکوک به آنفلوآنزا داشته ایم که از این شش مورد یک فرد مبتلا مرخص شده و پنج نفر دیگر نیز بستری شده و تحت درمان قرار دارند و احتمال می رود به آنفلوآنزای نوع a مبتلا نشده باشند.

وی تشخیص، درمان، پیشگیری و آموزش را در راستای مبارزه با بیماری ‌ها مهم ارزیابی کرد و گفت: 285 دوز واکسن برای گروه‌های در معرض خطر از جمله معلولین نخاعی، پرسنل محیط‌زیست، دامپزشکی و بهداشت و درمان و همچنین بیماران تالاسمی در نظر گرفته شده است.