رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

لزوم مبارزه با قاچاق کالا - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم مبارزه با قاچاق کالا

لزوم مبارزه با قاچاق کالا

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه قاچاق کالا باید مهار شود، گفت: قاچاق کالا یکی از جرائم و معضلات اقتصادی است و اگر مهار نشود، به اقتصاد کشور آسیب جدی وارد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمدتقی شاکرمی عصر روز دوشنبه در حاشیه دومین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز در خرم‌آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: قاچاق کالا یکی از جرائم و معضلات اقتصادی است و اگر مهار نشود، به اقتصاد کشور آسیب جدی وارد می‌کند؛ یعنی کالاهای یک کشور را از اعتبار خارج می‌کند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان ادامه داد: اگر به سیر قانونی این موضوع نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که در همه کشورهای جهان چه در دوران‌های گذشته و چه امروزه مبارزه با قاچاق کالا وجود دارد.

وی با اشاره به قانونی که در خصوص قاچاق کالا در سال 92 اصلاح شده است، گفت: همه مسئولان طبق این قانون موظف شده‌اند که با کالای قاچاق مبارزه کنند تا اقتصاد کشور از این شرایط خارج شود.

این مسئول ارائه کالاهای با کیفیت به مردم را بهترین راهکار برای پیشگیری از قاچاق کالا دانست و افزود: کالاهای داده شده به مردم باید مرغوب و با استانداردهای پذیرفته شده باشند و باید بدانیم از این روش به همان اقتصاد مقاومتی که مد نظر مقام معظم رهبری است، کمک و دست پیدا خواهیم کرد.

شاکرمی یادآور شد: از این ستاد و کارگروه انتظار داریم که طبق قانون که به پیشگیری از قاچاق کالا به وضوح اشاره و هم کالا، قاچاق و مجازات در آن به خوبی تعریف شده است، در این راستا اقدام کنند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان با ابراز گلایه از برخی مسئولان خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود اهمیت خاص و ویژه‌‌ای که قاچاق کالا دارد، برخی مسئولان بی‌توجه هستند و به اصطلاح پای کار نیستند.

وی تصریح کرد: از مسئولین مربوطه انتظار می‌رود که به مسئولیت خود به خوبی عمل کنند و نسبت به حق مردم بی‌توجه نباشند و از حقوق مردم دفاع کنند.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به انبارهای پر و انباشته از کالای توقیفی اشاره کرد و بیان کرد: باید تلاش کنیم که از انباشته شدن این کالاها جلوگیری شود و در راستای نفع‌رسانی به مردم گام برداریم.

شاکرمی گفت: با انجام اقدامات جدی و مفید می‌توان استان لرستان را به گلستان تبدیل کرد، زیرا مردم این دیار در تاریخ نشان داده‌اند که لایق بهترین‌ها هستند.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه باید طایفه‌گری و فامیل‌گری در استان کنار گذاشته شود، افزود: مصداق واقعی امر و معروف و نهی از منکری که امام حسین (ع) به آن دلیل قیام کرد، اصلاح این امور در شهر و استان و کشور است.

وی تصریح کرد: هر کدام از ما و مسئولان باید در حوزه کاری خود عملکرد مثبتی را داشته باشیم تا این مشکلات را بر سر راه مردم این استان هموار کنیم.

این مسئول در پایان با بیان اینکه نیروی انتظامی و دادگستری به تنهایی نمی‌توانند این مشکلات از جمله قاچاق کالا را حل کنند، گفت: تنها با کار کردن دلسوزانه همه مسئولان دستگاه‌های مربوطه می‌توان این معضلات را حل کرد.