رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

لزوم نهادینه شدن فرهنگ کار در جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم نهادینه شدن فرهنگ کار در جامعه

لزوم نهادینه شدن فرهنگ کار در جامعه

امام جمعه شهرستان دورود بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ کار در جامعه تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، حجت‌الاسلام رضا حقیان در دیدار با کارمندان کمیته امداد شهرستان دورود اظهار داشت: کمیته امداد با تدبیر حکیمانه امام راحل تاسیس شده و خدمات ارزشمندی را تاکنون ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد منشاء خیرات و برکات زیادی در ابعاد مختلف در رفع محرومیت‌زدایی بوده است، گفت: این اقدام از سوی کمیته امداد و مددکاران، کاری شایسته و سرمایه‌ای اخروی و ماندگار است.

امام جمعه شهرستان دورود با اشاره به گزارش عملکرد مدیریت کمیته امداد شهرستان دورود خاطرنشان کرد: این آمار از جهت حجم خدمات ارائه شده بسیار ارزشمند است، اما از جهتی که آمار افراد تحت حمایت روبه افزایش است، نگران‌کننده است و آنچه که باید در سطح استان به صورت زیربنایی انجام شود، بحث اشتغال و خودکفایی است.

وی اضافه کرد: متاسفانه در بخش‌هایی از کشور و استان روحیه کار ضعیف شده است و باید فرهنگ کار بین خانواده‌ها نهادینه شود، تا باعث رونق اقتصادی و کسب درآمد برای خانواده‌ها شود.

حقیان تصریح کرد: یکی از سیاست‌هایی که در کمیته امداد در گمنامی انجام می‌شود، تعریف از ایجاد روحیه کار با آموزش‌های رایگان، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه و ایجاد اشتغال‌های پایدار بین خانواده‌های تحت حمایت است که با این اقدامات به سمت خودکفایی و اشتغال‌زایی می‌روند و با نظارت‌های مستمر و مشاوره شغلی قبل و بعد از اجرایی طرح و در حین اجرای طرح باعث ماندگاری و پایدارسازی طرح‌های مددجویان می‌شود.

امام جمعه شهرستان دورود در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان کرد: در کشور از نظر فرهنگی نیازمند زیرساخت هستیم که کمیته امداد امام خمینی (ره) در این زمینه کارهای فرهنگی خوبی را ارائه کرده است و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

وی تأکید کرد: برگزاری کلاس‌های فرهنگی تربیتی، کارگاه‌های آموزشی، عفاف و حجاب برای خانواده‌های تحت حمایت یک سرمایه‌گذاری فرهنگی تربیتی و به نفع مددجویان است و در این راستا باید با نیازسنجی بتوانیم، نیازها را اولویت‌بندی کنیم و براساس نیاز خانواده‌ها جهت رفع آسیب‌های احتمالی اقدام به برگزاری کلاس کنیم.