رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

لزوم واگذاری بازارچه فروش محصولات مشاغل خانگی به اداره تعاون بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم واگذاری بازارچه فروش محصولات مشاغل خانگی به اداره تعاون بروجرد

لزوم واگذاری بازارچه فروش محصولات مشاغل خانگی به اداره تعاون بروجرد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: شهرداری این شهرستان نسبت به واگذاری بازارچه فروش محصولات مشاغل خانگی به اداره تعاون اقدام کند.

کامران فرشید امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در بروجرد، اظهار کرد: بر اساس قانون شهرداریها موظف به ایجاد بازارچههای فروش محصولات مشاغل خانگی هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه امروزه بیکاری آسیبهای فردی و اجتماعی در جامعه را به دنبال داشته که یکی از راههای رفع معضل بیکاری در جامعه توسعه مشاغل خانگی است

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد یادآور شد: کم هزینه بودن ایجاد مشاغل خانگی در مقایسه با سایر مشاغل منافع بیشتر برای خانوادهها را به دنبال دارد.

فرشید با اشاره به قدمت مشاغل خانگی در کشور و به تبع در شهرستان بروجرد تأکید کرد: این مشاغل از دیرباز تا امروز در این شهرستان مورد توجه بوده است.

وی با اشاره به اینکه مشاغل خانگی در ایران ساماندهی شده و از قانون برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: قانون این مشاغل در سال 89 مصوب شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تصریح کرد: تناسب حجم تولیدات مشاغل خانگی با محل سکونت ضرورتی انکارناپذیر است.

فرشید با اشاره به لزوم رعایت و جلوگیری از ایجاد آلودگیهای مختلف در مشاغل خانگی اضافه کرد: ایجاد بازار فروش برای محصولات مشاغل خانگی توسعه این دسته از مشاغل را به دنبال دارد.

وی تاکید کرد: لازمه ایجاد اشتغال پایدار توجه بیشتر به مشاغل خانگی و ایجاد بازار فروش برای محصولات تولیدی این مشاغل است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد خاطرنشان کرد: با توجه به مزایای مشاغل خانگی که شامل صرفه‌جویی در وقت و کاهش استرس بوده، رفع معایب آن نیازمند برنامهریزی است.

فرشید ادامه داد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد آمادگی تشکیل تعاونی فروش، بازاریابی و تهیه مواد اولیه محصولات مشاغل خانگی را دارد.

وی خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته گرایش به ایجاد مشاغل خانگی در شهرستان بروجرد روند افزایشی داشته است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد تأکید کرد: ایجاد بازارچههای فروش محصولات مشاغل خانگی نیازمند همکاری ارگانها و نهادهای مربوطه است

فرشید یادآور شد: ایجاد بازارچههای فروش محصولات مشاغل خانگی در شهرستان بروجرد جذب گردشگر و توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد در سال مزین به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل تلاش بیش از پیشی را برای ایجاد اشتغال پایدار در دستور کار خود قرار داده است.