جهش تولید | پنج‌شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹

ماجرای ترک خوردگی و نشست یک کتابخانه در شهر خرم آباد - نمایش محتوای خبر

 

 

ماجرای ترک خوردگی و نشست یک کتابخانه در شهر خرم آباد

ماجرای ترک خوردگی و نشست یک کتابخانه در شهر خرم آباد

کتابخانه حضرت مهدی (عج) و۱۷ شهریور خرم آباد دارای ترک خوردگی و نداشتن مکان مناسب هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، علی جهان آرا مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی لرستان  در جلسه انجمن کتابخانه های لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد در رابطه با نشست و ترک خوردگی کتابخانه حضرت مهدی (عج)شهر خرم آباد اظهار داشت: با توجه به گزارشی که شورای فنی استان پس از بازرسی داده است گفته شده که بخشی از این کتابخانه بر اساس نقشه اجرا نشده وبرخی از دیوارهای آن بدون پی هستند و به همین دلیل بوده که نشست پیدا کرده است.

کتابخانه حضرت مهدی (عج) 1700 نفر عضو دارد

وی با بیان اینکه کتابخانه حضرت مهدی (عج) 1700 نفر عضو دارد، تصریح کرد: با توجه به شروع ایام کنکور متقاضی برای این کتابخانه زیاد است.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی لرستان  خاطرنشان کرد: سالن قرائت کتابخانه حضرت مهدی (عج) شهر خرم آباد پر است بطوریکه داخل محوطه این کتابخانه  نیز پر است.

وی اظهار داشت: مدیریت قبلی حدود  9 میلیون تومان پوکه رنگی خریداری کرده و اکنون به حال خود در داخل حیاط کتابخانه رها شده اند.

وصعیت کتابخانه های استان مشخص نیست

جهان آرا با بیان اینکه اصلا وضعیت کتابخانه های استان طی سال های اخیر مشخص نیست، افزود: طی سال های اخیر جلسات انجمن کتابخانه های عمومی استان برگزار نشده و کلا در داخل استان روبه رشد نبوده بلکه روبه افول بوده ایم و این سبب شده شاخصه هایمان در کشور پایین شود.

وی عنوان کرد: ما اکنون  در هر شاخصه عمرانی، تجهیزات، فعالیت، ساختمان و سرانه مطالعه همه در پایین جدول هستیم که باید ما در این مجموعه به ریل بازگردیم تا بتوانیم به حرکتمان ادامه دهیم.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی لرستان  در رابطه با تعیین و تکلفیف کتابخانه عمومی 17 شهریور شهر خرم آباد بیان کرد: این کتابخانه در روبروی استانداری لرستان قرار داشت که به علت تعریض جاده تخریب شد و به صورت ضرب العجل به هنرستان  ام البنین جابجا شد که در آنجا نیز دارای وضعیت خوبی نیستیم.

ماجرای کتابخانه 17 شهریور

وی گفت: آموزش و پرورش لرستان مدام به ما اعلام می کند که هنرستان را تخلیه کنید و این درحالی است که استانداری لرستان بدون اینکه قبلا برای این کتابخانه جایی در نظر بگیرد موقتا آن را به این هنرستان انتقال داده و آن را تخریب کرده است.

جهان آرا تصریح کرد: آموزش و پرورش لرستان به ما اعلام کرده در هنرستان ام البنین چکار می کنید؟ زیرا نه تفاهم نامه ای وجود دارد و نه ساختمانی را به کتابخانه واگذار کرده ایم و قرار بوده موقتا در این هنرستان ساکن شوید.

حجت الاسلام حمیدرضا حنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در رابطه با ترک خوردگی کتابخانه حضرت مهدی (عج)واقع در منطقه گلدشت شرقی شهر خرم آباد گفت: بر اساس نتیجه کارشناسی صورت گرفته علت را در عدم محافظت خود نهاد کتابخانه های استان لرستان مطرح کردند و گفته شده مقصر اصلی نهاد کتابخانه های استان است.

ترک خوردگی کتابخانه حضرت مهدی(عج) خرم آباد

وی تصریح کرد: لوله کشی و ناودان کتابخانه حضرت مهدی (عج) مشکل داشته و سبب شده که ترک خوردگی هایی در بدنه کتابخانه به وجود آید.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان در پایان اظهار داشت:  در صورت جلسه ذکر شود که شورای فنی استان لرستان تا 10 روز دیگر تصمیم گیری کند و نتیجه آن را به استانداری لرستان ومدیر کل نهاد کتابخانه های استان بازگو کند.

وی افزود: در تصمیم گیری شورای فنی نباید کلی گویی صورت گیرد و باید مقصر این امر در نتیجه قید شود.