رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

مادران و همسران شهدای لرستان در هفته زن تجلیل می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

مادران و همسران شهدای لرستان در هفته زن تجلیل می‌شوند

مادران و همسران شهدای لرستان در هفته زن تجلیل می‌شوند

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: در هفته زن و گرامیداشت مقام مادر، مادران و همسران شهدا به‌عنوان الگو و اسوه صبر و مقاومت معرفی می شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، یدالله دل‌آرام در کارگروه تخصصی روز زن که در استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: مادران و خواهران نقش ارزنده‌ای در طول 8 سال دفاع مقدس همپای برادران رزمنده داشته‌اند که تا به امروز این نقش ارزنده در جامعه زیاد برجسته نشده و به طور شایسته به آن پرداخته نشده است.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس زنان همیشه در چند جبهه حضور داشتند و نقش پشتیبانی‌کننده را عهده‌دار بودند و ما باید این نقش را به‌خوبی و به‌عنوان الگو به نسل جوان ارائه دهیم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان بیان کرد: در هفته زن باید از مادران شهدا به‌عنوان اسوه‌های صبر و مقاومت نام‍ برد و برنامه‌هایی که در سطح کشور توسط مشارکت امور زنان در دفاع مقدس سیاست‌گذاری شده، برنامه‌هایی بسیار تأثیرگذار است که نقش زنان و مادران شهدا را به‌عنوان اسوه‌های صبر و مقاومت معرفی می‌کند.

وی در رابطه با پیشنهاد برنامه‌های برای هفته گرامیداشت مقام مادر، عنوان کرد: می‌توان به پیاده‌روی بانوان به همراه دعوت ویژه از مادران، همسران و دختران شهدا از مسیر کیو به طرف تپه شهدا گنام، برگزاری مسابقه انشاء‌نویسی بین دانش‌آموزان استان، دعوت از مادران شهدا به‌عنوان اسوه‌های صبر و مقاومت در برنامه‌های زنده صدا‌و‌سیما و از همه مهم‌تر همایش اسوه‌های صبر و مقاومت با حضور مادران، همسران و دختران شهدا در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان اشاره کرد.

دل‌آرام تصریح کرد: هدف از برگزاری این برنامه‌ها معرفی مادران و همسران شهدا به‌عنوان الگو و اسوه صبر و مقاومت در هفته گرامیداشت مقام مادر است.

قابل ذکر است که برنامه‌های پیشنهادی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مورد تأیید حضار قرار گرفت و بنا است در هفته گرامی‌داشت مقام مادر و در کنار دیگر برنامه‌های این هفته با مشارکت امور بانوان استانداری و دیگر سازمان‌ها و نهادهای دولتی برگزار شود.