سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مالکان ۱۱۸ هزار واحد مسکونی در خرم‌آباد عوارض پرداخت نمی‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مالکان ۱۱۸ هزار واحد مسکونی در خرم‌آباد عوارض پرداخت نمی‌کنند

مالکان ۱۱۸ هزار واحد مسکونی در خرم‌آباد عوارض پرداخت نمی‌کنند

شهردار خرم‌آباد گفت: ۱۲۷ هزار واحد مسکونی در شهر خرم‌آباد وجود دارد که ۱۱۸ هزار واحد عوارض خود را پرداخت نمی‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، یحیی عیدی بیرانوند شامگاه سه‌شنبه در سیزدهمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری که در سالن جلسات شهرداری خرم‌آباد برگزار شد اظهار داشت: برای انتخابات امسال 120 نفر از کارکنان شهرداری به مدت 10 روز با همکاری نیروی انتظامی، آتش‌نشانی، دادستان توانستند در بحث تبلیغات ورود و با تبلیغات غیرقانونی برخورد کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه در قانون دیوارنویسی ممنوع است باید جلوی این کار غیرقانونی گرفته شود به‌ طوری‌که در شب‌ پایانی انتخابات دادستان خرم‌آباد دستور بازداشت 10 نفر را داد چرا که اگر این اتفاق نمی‌افتاد چهره شهر در شب آخر بدتر از آن چیزی بود که انتظار داشتیم.

شهردار خرم‌آباد عنوان کرد: قبل از انتخابات جلسات متعددی برگزار شد و اقداماتی که نهادهای مردمی انجام دادند بسیار تأثیرگذار بود بنابر این فعالیت خوبی که در شهر خرم‌آباد انجام شد باید تکریم شود و این قول داده می‌شود با برنامه‌تر از دوره قبل عمل کنیم.

وی بیان کرد: همه باید نسبت به حقوق شهروندی حساس شویم و در برخی مواقع باید با اعمال قانون مانع از انجام بعضی کارها شویم؛ اگر بخواهیم فرهنگ‌سازی کنیم سالیان سال طول می‌کشد اما باید حساسیت‌ها زیاد شود جلسات برگزار سخنرانی‌ها انجام و اعمال قانون شدیدتری داشته باشیم.

عیدی بیرانوند با اشاره به همکاری‌هایی که با دادستانی خرم‌آباد انجام‌شده تصریح کرد: امسال 200 هکتار از اراضی دولتی توسط شهرداری و دادستان از زمین خوران پس گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: 127 هزار واحد مسکونی در شهر خرم‌آباد وجود دارد که 118 هزار واحد عوارضی خود را پرداخت نمی‌کنند در حالی‌ که باید هزینه‌های شهرنشینی پرداخت شود و در غیر این صورت تخلف محسوب می‌شود.