جهش تولید | چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹

ماهانه ۲۴۲ واقعه ازدواج در بروجرد ثبت می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ماهانه ۲۴۲ واقعه ازدواج در بروجرد ثبت می‌شود

ماهانه ۲۴۲ واقعه ازدواج در بروجرد ثبت می‌شود

رئیس دادگستری بروجرد گفت: ماهانه ۲۴۲ واقعه ازدواج و ۶۴ واقعه طلاق در بروجرد ثبت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حمیدرضا بوالحسنی ظهر روز سه شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به تعامل مطلوب و کارساز نیروهای انتظامی و امنیتی با دستگاه قضایی این شهرستان اظهار داشت: با رعایت این تعامل امنیت کامل در شهرستان بروجرد برقرارشده و فضا برای سرمایه‌گذاری فراهم است.

وی با اشاره به میزان پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی این شهرستان طی 9 ماهه گذشته از امسال افزود: در این مدت قریب به 37 هزار و 528 فقره پرونده ورودی به دادگستری بروجرد اعم از شورای حل اختلاف، دادسرای عمومی و انقلاب بوده که خود آمار بسیار بالایی است.

رئیس دادگستری بروجرد متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌های قضایی در دستگاه قضایی این شهرستان را 118 روز معادل قریب به دو ماه ذکر و عنوان کرد: مسائل خانوادگی شامل 854 مورد پرونده درخواست مهریه، طلاق توافقی و طلاق زوجه در صدر پرونده‌های ورودی به محاکم قضایی این شهرستان و پس‌ازآن جرح عمدی، سرقت، ایراد صدمه بدنی براثر تصادفات در صدر دعاوی 9 ماهه امسال در شهرستان بروجرد قرار دارد.

وی بیان کرد: در 9 ماهه گذشته از امسال دو مورد قتل در این شهرستان به وقوع پیوسته و چهار مورد نیز کشف‌شده که نسبت به سال گذشته 75 درصد از میزان ارتکاب قتل کاهش‌یافته همچنین در مدت‌زمان یادشده 385 کیلوگرم مواد مخدر کشف و 13 باند نیز در این راستا در شهرستان بروجرد متلاشی‌شده است.

بوالحسنی درمجموع به ثبت دو هزار و 182 فقره ازدواج در 9 ماهه گذشته از امسال در شهرستان بروجرد اشاره و خاطرنشان کرد: در این مدت هرماه 242 واقعه ازدواج به ثبت رسیده و در طرف مقابل 577 فقره طلاق به ازای هرماه 64 واقعه طلاق به ثبت رسیده که خود آمار نگران‌کننده‌ای از میزان بالا رفتن دعاوی خانوادگی در این شهرستان است.

وی با اشاره به لزوم چاره‌اندیشی درزمینهٔ کاهش آسیب‌های خانوادگی عنوان کرد: برنامه‌های پیشگیرانه مختلفی با همکاری رسانه‌های مختلف در طول زمان انجام‌شده تا بتوان میزان این آسیب‌ها را کاهش داد.