جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

مبارزه آمریکا علیه تروریسم تنها یک سخن سیاسی است - نمایش محتوای خبر

 

 

مبارزه آمریکا علیه تروریسم تنها یک سخن سیاسی است

مبارزه آمریکا علیه تروریسم تنها یک سخن سیاسی است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از واژه مبارزه در مورد آمریکا علیه تروریسم تنها یک سخن سیاسی است.

علاءالدین بروجردی امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در بروجرد، اظهار کرد: هم‌دستی آمریکا در تشکیل گروهک‌های تروریستی بر کسی پوشیده نیست.

وی به نقش آمریکا در به وجود آوردن گروهک القاعده در دوران اشغال خاک افغانستان توسط اتحاد جماهیر شوروی اشاره و عنوان کرد: این کشور در تشکیل گروهک‌های تروریستی جدید نظیر داعش و النصره نیز نقش دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آمریکا با همکاری متحدان منطقه‌ای خود و رژیم صهیونیستی در تشکیل گروهک‌های تروریستی نقش داشته و دارند.

بروجردی با اشاره به اینکه اراده‌ای در میان دولتمردان آمریکا برای نابودی تروریستها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: هدف آنها از تشکیل و نگهداری گروهک‌های تروریستی استفاده از آنها به عنوان عامل فشار به کشورهای منطقه و دستیابی به اهداف نامشروع و شوم خود است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به گذشت 9 ماه از ظلم تاریخی و عمل قبیح عربستان سعودی علیه ملت مسلمان یمن اشاره و تاکید کرد: عربستان در این مدت یک کشور اسلامی و عربی را مورد ظلم قرار داده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به طور حتم عربستان سعودی شکست خورده این جنگ است و محاسبه آنها مبنی بر به زانو درآوردن ملت مسلمان یمن در مدت زمان چند هفتهای نادرست از آب درآمده است.

بروجردی تصریح کرد: ماه‌ها از تاریخی که عربستان سعودی به خیال خام خود برای شکست کشور یمن در نظر گرفته بود، گذشته و عملا امروز یک تنفر تاریخی در میان این ملت بزرگ علیه عربستان به وجود آمده است.

وی با اشاره به حملات شدید عربستان علیه کشور یمن، عنوان کرد: با توجه به ایستادگی ملت یمن در مقابل حملات ددمنشانه عربستان می‌توان گفت، در ابعاد سیاسی و نظامی بازنده این بازی قطعا عربستان سعودی است.