جهش تولید | چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹

مبارزه با دانه‌درشت‌های مفاسد اقتصادی مطالبه رهبری و مردم است - نمایش محتوای خبر

 

 

مبارزه با دانه‌درشت‌های مفاسد اقتصادی مطالبه رهبری و مردم است

مبارزه با دانه‌درشت‌های مفاسد اقتصادی مطالبه رهبری و مردم است

امام جمعه شهرستان بروجرد، گفت: مبارزه با دانه‌درشت‌های مفاسد اقتصادی مطالبه رهبری و مردم است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد در جمع نمازگزاران بروجردی، اظهار داشت: سال‌ها از ابلاغ پیام هشت ماده‌ای مقام معظم رهبری در راستای مبارزه با فساد اقتصادی می‌گذرد، دولت‌ها عوض شده‌اند، اما هنوز مردم ایران اسلامی شاهد اقدامی جدی و کارآمد در مبارزه با مفسدان اقتصادی نبوده‌اند.

وی، اراده جدی مسئولان در مبارزه با این مفسدان اقتصادی را عامل مهم در بازداری آنان از دستبرد به اموال دولتی دانست و تصریح کرد: اگر مبارزه‌ای قاطع و پیگیر از سوی دستگاه قضا صورت پذیرد، می‌توان از این طریق دست دزدان و غارت‌گران بیت‌المال را از اموال مردم کم و کوتاه کرد.

خطیب جمعه بروجرد، وجود فساد اقتصادی در جامعه را مانع بزرگی در راه وصول به اهداف انقلاب اسلامی دانست و افزود: در هر کجا و به هر عنوانی هرکس بخواهد با سوءاستفاده از موقعیت خود و با تکیه بر پشتوانه‌ای محکم دست به غارت‌گری بیت‌المال مسلمین بزند، بر دستگاه قضایی واجب است، بدون هیچ اهمال و تعللی این مفسدان اقتصادی را شناسایی کرده و آنان را به مردم معرفی کند تا درس عبرتی باشد، برای آنان که قصد تعدی به حقوق دیگران را دارند.

ترابی با گرامی‌داشت دهه‌فجر، آن را فرصتی مناسب برای بازخوانی دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی دانست و تأکید کرد: ملت صبور، مقاوم و دین‌محور ایران اسلامی با پیروی از ولایت‌فقیه توانستند به طرز معجزه‌آسایی طومار رژیم ستم‌شاهی را درهم بپیچند و دور جدیدی از مقاومت و پیروزی در کشور را به وجود آورند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه‌های در دست احداث شهرداری بروجرد، متذکر شد: با همت مجموعه شهرداری این شهرستان با وجود کمبود اعتبارات لازم در سال جاری، خوشبختانه در دهه‌فجر امسال شاهد افتتاح چندین پروژه عمرانی در سطح شهرستان بروجرد هستیم که این تلاش و همت مجموعه خدمتگزار شهرداری این شهرستان در جای خود ستودنی است.

امام جمعه بروجرد از افتتاح پل پیامبر اعظم(ص) در این دهه خبر داد و عنوان کرد: این پل که یکی از طرح‌های زیربنایی شهرداری این شهرستان در بهبود تردد مردم است، همواره مورد درخواست مردم این شهرستان بود که با تلاش مجموعه شهرداری امسال شاهد افتتاح آن خواهیم بود.

ترابی با یادآوری نامه ارزشمند مقام معظم رهبری خطاب به جوانان آمریکایی و اروپایی، متذکر شد: دولت‌مردان اروپایی و آمریکایی همواره سعی می‌کنند تا با مخدوش کردن چهره اسلام آن را دین خشونت‌طلب و مظهر توحش به ملت خود معرفی کنند، اما با نامه روشن‌گرانه مقام عظمای ولایت، چهره‌ای متفاوت از اسلام پیش‌روی جوانان غربی ترسیم شد که از آنان دعوت شده‌ بود با تحقیق و پژوهش، خود به دنبال شناخت آرمان‌های اسلام برآیند.