رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

مبارزه با قاچاق کالا شرط پیاده سازی اقتصاد مقاومتی است - نمایش محتوای خبر

 

 

مبارزه با قاچاق کالا شرط پیاده سازی اقتصاد مقاومتی است

مبارزه با قاچاق کالا شرط پیاده سازی اقتصاد مقاومتی است

معاون استاندار لرستان گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی مبارزه با قاچاق کالا به‌صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان سید سعید شاهرخی در جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اظهاردشات: با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی همه کارشناسان راه نجات کشور را نگاه به تولید داخل می‌دانند.

وی با بیان اینکه پدیده قاچاق امری فراملی است و در همه نقاط همت، پیچیدگی و مسائل خاص خودش را دارد افزود: اگر توجه جدی به بحث مبارزه با قاچاق کالا نداشته باشیم تحقق اقتصاد مقاومتی نیز با چالش روبرو  می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان عنوان کرد: قاچاق کالا و ارز  این پدیده شوم بلای اقتصاد است  و عزم ملی و تلاشی که در این راستا انجام می‌گیرد در زمینهٔ اقتصاد می‌تواند تأثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر اینکه اگر بنا باشد اقتصاد مقاومتی محقق شود باید مبارزه با قاچاق کالا در دستور کار به‌صورت جدی قرار گیرد، بیان کرد: دولت، دستگاه قضایی و همه ارگان‌ها باید کمک کنند که این امر محقق شود که در این راستا تعامل خوبی بین دستگاه‌ها و ارگان‌های استان لرستان وجود دارد.

شاهرخی فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در زمینه قاچاق کالا و ارز را امری ضروری دانست و گفت: برخورد و مبارزه با دانه‌درشت‌ها، باندها و افرادی که به‌صورت سازمانی کار می‌کنند باید در دستور کار اطلاعاتی و انتظامی قرار گیرد و نباید فضا برای افراد دسته دوم و سوم که از این راه کسب سود می‌کنند و به اقتصاد لطمه می‌زنند امن باشد.