جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

مبانی قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران بر پایه ایمان و جهاد استوار است - نمایش محتوای خبر

 

 

مبانی قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران بر پایه ایمان و جهاد استوار است

مبانی قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران بر پایه ایمان و جهاد استوار است

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان گفت: مبانی قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران بر پایه ایمان، ولایت، ایثار و جهاد و شهادت استوار است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر روز شنبه در دیدار با فرماندهان و جمعی از لشگریان ارتش 84 پیاده استان لرستان در مراسمی که به مناسبت روز ارتش در بیت نماینده ولی‌فقیه استان برگزار شد با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پنج گروه به ایجاد جنگ روانی علیه ارتش اقدام کردند اظهار داشت: این پنج گروه شامل عناصر ناآگاه و افراطی، عناصر ضدانقلاب، سلطنت‌طلب‌ها، طاغوتی‌ها، منافقین، حزب توده کمونیست‌ها و دشمنان خارجی می‌شود که خواستار انحلال ارتش بودند.

وی با بیان اینکه این پنج گروه ارتش را ضد مردم و عامل امپریالیسم و طاغوت می‌خواندند افزود: این گروه‌ها خواستار ارتش بی‌طبقه، ارتش توحیدی و ارتش خلق بودند و حتی برخی از افراد دولت موقت مانند معاون نخست‌وزیر علناً به ارتش حمله می‌کردند تا جایی که رئیس ستاد مشترک مجبور به استعفا شد و از سوی دیگر بی‌انضباطی، سستی، عدم تمکین از فرماندهان و روحیه ضعف و ناامیدی از درون، ارتش را سست کرده بود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: امام خمینی (ره) با دوراندیشی و هوشیاری در پیامی با نام‌گذاری روز 29 فروردین به نام روز ارتش سنگ بنای ارتش را قرارداد که مطالبی پیرو این نام‌گذاری وجود داشت.

وی عنوان کرد: با بیان اینکه امام خمینی (ره) از ارتش انتظار داشت که روز 29 فروردین با سازوبرگ نظامی قدرت و اقتدار خودش را به نمایش بگذارد که این نخستین گام برای قدرت دفاعی است.

میرعمادی تصریح کرد: امام خمینی (ره) به‌عنوان دومین گام افزایش قدرت دفاعی از ارتش خواست که ایمان، روحیه انقلابی و انگیزه معنوی خود را تقویت کنند، چرا که امام خمینی (ره) قدرت دفاعی بر خواسته از ایمان را می‌خواست.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر خواسته‌های امام خمینی (ره) در روز 29 فروردین‌ماه فداکاری ارتشیان برای ملت و استقلال کشور و حفظ مرزهای کشور بود چرا که روحیه و انگیزه معنوی و ایمان دو عامل اصلی قدرت دفاعی هر کشور هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه مردم سومین عامل اصلی قدرت دفاعی هستند گفت: ارتش امروز ما در دل مردم جا داشته و در پی آسایش مردم است و به همین دلیل ارتش ما ارتشی مکتبی، دارای ایمان، اعتقاد و باوراست و به‌عنوان ارتشی ولایی زیر چتر ولایت فعالیت می‌کند.

وی با بیان اینکه ارتش ما مردمی است و برای مردم تلاش و فداکاری می‌کند عنوان کرد: مردم نیز پشتیبان ارتش هستند و از آن حمایت و پشتیبانی می‌کنند.

میرعمادی با اشاره به اینکه امروز انتظار مقام معظم رهبری از نیروهای مسلح به‌ویژه ارتش این است که باید قدرت دفاعی خودمان را بالا ببریم افزود: بالا بردن قدرت دفاعی وظیفه امروز نیروهای مسلح است.

وی تصریح کرد: به‌روز کردن توانمندی‌های نظامی با توجه به تهدیدات دشمنان باید انجام شود چراکه نیندیشیدن به قدرت نظامی خود ساده‌لوحی است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه کسانی که امروز می‌گویند موشک لازم نداریم همان کسانی هستند که در بدو پیروزی انقلاب می‌خواستند ارتش منحل شود بیان کرد: این افراد در آن روزها می‌خواستند قدرت نظامی ما از بین برود و امروز نیز همین راهبرد را در پیش‌گرفته‌اند.

 

وی با بیان اینکه دشمن از تهدید‌ها، غرش موشک‌های ما و رزمایش‌های متعدد نیروهای مسلح می‌ترسد خاطرنشان کرد: اگر روزی دشمن متوجه سستی قدرت دفاعی ایران شود آن روز حتماً به ایران حمله نظامی می‌کند.

میرعمادی با اشاره به اینکه ما باید به دنبال خودباوری، اعتمادبه‌نفس، خوداتکایی و خودکفایی نظامی باشیم افزود: دشمن در جنگ‌ها و مناطق مختلف قدرت دفاعی ما را تجربه کرده است تجهیزات نظامی ما نیز باید هرروز روزآمدتر باشد.

وی با بیان اینکه ما باید ایمان و ولایتمداری را تقویت و ایثار و فداکاری را در رأس امور قرار دهیم، گفت: مبانی قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران بر پایه ایمان، ولایت، ایثار و جهاد و شهادت استوار است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه قدرت دفاعی ثمره‌های زیادی دارد، تصریح کرد: بالا رفتن قدرت دفاعی ثمراتی همچون بالا رفتن اقتدار سیاسی، تضمین امنیت ملی، بازدارندگی دشمنان، براندازی توطئه‌های دشمن، حفظ استقلال کشور ازنظر مرزهای سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و فراهم کردن زمینه پیشرفت و توسعه کشور را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه بالا بودن قدرت دفاعی ما سبب شده با قاطعیت امروز بگوییم تنها کشور مستقل و امن در همه جنبه‌ها ایران است گفت: آینده‌نگری و هوشیاری امام خمینی(ره) برای حفظ قدرت دفاعی بوده و اگر این هوشیاری نبود قدرت دفاعی ایران متلاشی‌شده بود.