جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

مبحث جمعیت طبق معیارها و توصیه‌های دینی مدیریت شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مبحث جمعیت طبق معیارها و توصیه‌های دینی مدیریت شود

مبحث جمعیت طبق معیارها و توصیه‌های دینی مدیریت شود

رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های لرستان گفت: ما به‌دنبال این هستیم که بحث جمعیت ما طبق معیارهای اسلامی و با توصیه‌های دینی مدیریت شده و طبق همین معیارها به تکثیر نسل بپردازیم.

حجت‌الاسلام سیداسماعیل حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با اشاره به این‌که نهاد رهبری دانشگاه‌ها دروس دانش خانواده و جمعیت را جز دروسی می‌داند که باید توسط گروه معارف تدریس شود، گفت: ما این امر را از رسالت‌های ذاتی این گروه می‌دانیم.

وی با بیان این‌که ما در این بحث با این سؤال روبه‌رو می‌شویم که ما در بحث دانش خانواده و جمعیت به‌دنبال چه می‌گردیم؟، عنوان کرد: ما به‌دنبال این هستیم که بحث جمعیت ما طبق معیارهای اسلامی و با توصیه‌های دینی مدیریت شده و طبق همین معیارها به تکثیر نسل بپردازیم.

حسینی ادامه داد: ما این کار را جز رسالت‌های ذاتی گروه معارف می‌دانیم در همین راستا برای اساتید گروه معارف که مراحلی از آگاهی دینی را پشت سر گذاشته‌اند کارگاه دو روزه دانش خانواده و جمعیت را برگزار می‌کنیم.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه‌های لرستان با بیان این‌که در این کارگاه دو روزه 50 نفر از اساتید گروه معارف استان حضور دارند، اظهار کرد: مرحله اول این کارگاه فردا صبح با حضور اساتیدی از تهران و قم در مرکز تحقیقات دانشگاه علوم‌ پزشکی استان لرستان کار خود را آغاز می‌کند.

وی با اشاره به این‌که اساتیدی که در مرحله اول کارگاه شرکت می‌کنند پس اتمام این کارگاه و شرکت در مرحله دوم مدرک و مجوز تدریس دروس دانش خانواده و جمعیت را کسب می‌کنند.