رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

مجوز فعالیت ۱۹ سازمان مردم‌نهاد در خرم‌آباد صادر شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مجوز فعالیت ۱۹ سازمان مردم‌نهاد در خرم‌آباد صادر شد

مجوز فعالیت ۱۹ سازمان مردم‌نهاد در خرم‌آباد صادر شد

فرماندار خرم‌آباد گفت: مجوز فعالیت ۱۹ سازمان مردم‌نهاد در طول دو سال گذشته در شهرستان خرم‌آباد صادرشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حبیب‌الله خجسته پور شامگاه سه‌شنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار داشت: تا پیش از سال 92 تنها 11 مجوز برای ایجاد سازمان‌های مردم‌نهاد در خرم‌آباد صادرشده بود که در طول دو سال گذشته 19مجوز برای ایجاد سازمان‌های مردم‌نهاد در خرم‌آباد صادرشده است.

وی به تشکیل 15 پرونده مربوط به راه‌اندازی دفاتر فرعی احزاب در طول دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: از تعداد 10 پرونده تشکیل‌شده در این خصوص پنج پرونده راکد آن بررسی‌شده است.

فرماندار خرم‌آباد بابیان اینکه شورای رسیدگی به دفاتر فرعی احزاب و سازمان‌های مردم‌نهاد در فرمانداری شهرستان خرم‌آباد برگزار می‌شود، عنوان کرد: درمجموع عملکرد دوساله فرمانداری خرم‌آباد در راستای فعال‌سازی کمیته‌ها و گروه‌های زیر نظر فرمانداری مطلوب بوده و توانسته است جلسات این‌چنینی را از حاشیه‌ای بودن به کاربردی شدن تبدیل کند.

وی تشکیل 50 جلسه کمیته تطبیق در فرمانداری خرم‌آباد را از دیگر فعالیت‌های مستمر انجام‌شده برشمرد و بیان کرد: برگزاری مستمر جلسات کارگروه اشتغال، کمیته صادرات غیرنفتی، کمیته برنامه‌ریزی و ستاد مدیریت بحران ازجمله جلساتی بوده که به‌صورت مستمر و کاربردی برگزارشده است.

خجسته پور کاهش وقوع جرائم نظیر سرقت در این شهرستان را نتیجه اصولی برگزاری جلسات شورای تأمین این شهرستان دانست و تصریح کرد: برگزاری  24 جلسه شورای تأمین در فرمانداری خرم‌آباد به کاهش 9 درصدی سرقت‌ها در سال 94 نسبت به سال 93 و کاهش 37 درصدی وقوع سرقت‌ها در سال 93 نسبت به 92 منجر شده است.