جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

محدودیت ورزش و جوانان لرستان در حمایت مالی از ورزشکاران حرفه‌ای - نمایش محتوای خبر

 

 

محدودیت ورزش و جوانان لرستان در حمایت مالی از ورزشکاران حرفه‌ای

محدودیت ورزش و جوانان لرستان در حمایت مالی از ورزشکاران حرفه‌ای

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت: ورزش و جوانان لرستان در حمایت مالی از ورزشکاران حرفه‌ای محدودیت دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی‌یاور عزیز پور عصر روز سه شنبه در مجمع انتخابات هیئت کبدی لرستان که در سالن جلسات ورزش و جوانان لرستان برگزار شد، اظهار داشت: کبدی رشته‌ای است که خوشبختانه با بازی‌های سنتی و محلی ‌قرابت و نزدیکی دارد.

وی افزود: از آغاز فعالیت رسمی فدراسیون کبدی در ایران، لرستان همواره خود را به‌عنوان یکی از قطب‌های برتر این رشته در کشور معرفی کرده است به‌طوری که ورزشکاران زیادی در استان در سطوح بالای این ورزش کبدی کشور جای گرفته‌اند بنابراین می‌طلبد که فدراسیون نگاه ویژه‌ای به استان لرستان داشته باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان عنوان کرد: در استان لرستان، افراد زیادی در قالب ورزشکار، مربی و یا داور در رشته کبدی فعالیت دارند اما این استعدادها به‌صورت هدفمند ساماندهی و مدیریت نشده‌اند.

وی بابیان اینکه فدراسیون کبدی رتبه نوزدهم را در میان 51 فدراسیون کشور دارد، بیان کرد: استان لرستان سهم بسزایی در جایگاه فدراسیون کبدی در کشور دارد که امید است روزبه‌روز این جایگاه بهتر شود.

عزیز پور در پاسخ به اظهارات برخی از ورزشکاران مبنی بر عدم‌حمایت ورزش و جوانان لرستان از ورزشکاران قهرمانان ورزشی استان، تصریح کرد: ما نمی‌توانیم از بودجه کشوری و بودجه‌ای که برای ورزش همگانی در نظر گرفته‌شده، برای ورزش حرفه‌ای هزینه کنیم وگرنه ما علاقه‌مندیم که حمایت‌های مالی متعددی اعم از  ورزشکاران داشته باشیم.

وی گفت: تیم فوتبال خیبر یکی از تیم‌های حرفه‌ای استان است، ولی حمایت مالی ورزش و جوانان از این تیم نیز امکان‌پذیر نبود زیرا از نظر قانونی نمی‌توانیم به ورزش‌های حرفه‌ای در قالب باشگاه و لیگ کمک کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان بابیان اینکه ورزشکاران باید محدودیت‌های اداره کل ورزش و جوانان را درک کنند، اظهار داشت: ورزشکاران ملی‌پوش معمولاً در سطح کشور مورد حمایت قرار می‌گیرند، بنابراین باید اولویت انگیزه‌بخشی، تشویق و ترغیب روی حمایت از ورزشکاران تا قبل از مرحله قهرمانی کشوری باشد.