رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

محمدیان به قولش عمل کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

محمدیان به قولش عمل کرد

کسب نشان نقره پارالمپیک توسط دلاور لرستانی

ه گزارش ایسنا منطقه لرستان، در ادامه مسابقات روز پنجم بازی‎های پارالمپیک 2016 ریو و در رقابت‎های دو و میدانی، سجاد محمدیان در پرتاب وزنه کلاس F42 به مصاف حریفان رفت که با ثبت رکورد 14 متر و 31 سانتی‎متر به مدال نقره دست یافت.

محمدیان در پرتاب‎های اول و دومش به ترتیب 13.26 و 14.31 را ثبت کرده بود و در پرتاب سوم وزنه را به مسافت 13.71 انداخت. وی در پرتاب چهارم نیز رکورد 13 متر و 92 سانتی متر را ثبت کرد، اما در پرتاب‎های پنجم و ششم خطا کرد تا با همان 14 متر و 31 سانتی‎متر به عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره برسد.

آلد دیویس از بریتانیا در این ماده با 15 متر و 97 سانتی‎متر ضمن شکستن رکورد جهان و پارالمپیک، مدال طلا را بر گردن آویخت و تیلونه پیلای از آفریقای جنوبی با 13.66 مدال برنز را از آن خود کرد.

مدال نقره محمدیان پنجمین مدال کاروان ورزشی شهدای «منا» در پنجمین روز از پارالمپیک ریو است. وی پیش از اعزام به ریو در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا قول داده بود که مدال می‎گیرد و به آن عمل کرد.

تیم دوومیدانی کشورمان پیش از این موفق به کسب دو مدال نقره توسط سامان پاکباز در پرتاب وزنه و علیرضا قلعه ناصری در پرتاب دیسک شده بود.

همچنین محسن کاییدی دیگر ورزشکار لرستانی در پرتاب وزنه کلاس F34 پنجم شد و نتوانست مدال بگیرد.