جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

محموله ۶ میلیارد ریالی قاچاق کالا در لرستان توقیف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

محموله ۶ میلیارد ریالی قاچاق کالا در لرستان توقیف شد

محموله ۶ میلیارد ریالی قاچاق کالا در لرستان توقیف شد

فرمانده انتظامی لرستان گفت: محموله قاچاق کالای ۶ میلیارد ریالی در لرستان کشف و یک نفر دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی لرستان سردار محمد قنبری اظهار داشت: مأموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی لرستان از ورود کالای قاچاق توسط یک دستگاه کشنده کانتینر بر در محور مواصلاتی خرم زال مطلع و بلافاصله به محل موردنظر اعزام و خودروی مذکور را توقیف کردند.

وی افزود: در بازرسی اولیه از خودرو توقیفی مشخص شد که بار خودرو شامل چسب‌های مایع، کتابی و صنعتی است که در لابه‌لای محموله، 11 تن‌چسب قاچاق خودرو مغایر با مقدار و نوع چسب ثبت‌شده در مجوز حمل را کشف کردند.

فرمانده انتظامی لرستان بابیان اینکه محموله قاچاق کشف‌شده از استان‌های جنوبی به سمت شرق کشور بارگیری شده بود عنوان کرد: راننده متخلف دستگیر و کارشناسان ارزش محموله قاچاق را  بیش از شش میلیارد ریال اعلام کردند.

وی با اشاره به اینکه متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد بیان کرد: پدیده شوم قاچاق کالا یکی از عوامل ضربه به اقتصاد کشور و تولید ملی است و پلیس لرستان ضمن کنترل مبادی ورودی و خروجی استان با قاطعیت با افرادی که بخواهند با واردکردن کالای قاچاق به اقتصاد کشور ضربه بزنند برخورد خواهد کرد.

دستگیری زمین‌خوار 4 میلیارد ریالی در خرم‌آباد

سرهنگ عباس نظری  رئیس پلیس آگاهی استان لرستان از کشف یک فقره تصرف اراضی ملی به ارزش چهار میلیارد و 500 میلیون ریال و دستگیری متهم در خرم‌آباد خبر داد و اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی اراضی ملی اطراف شهرستان خرم‌آباد را به‌صورت عدوانی تخریب، تصرف و اقدام به زیر کشت بردن آن‌ها کرده است، با توجه به اهمیت موضوع و احتمال ادامه تخریب منطقه، پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم اقتصادی آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با هماهنگی مقام قضایی در محل حاضر و با بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد شخصی با تخریب درختان و تصرف مقدار یک و نیم هکتار از اراضی منطقه اطراف خرم‌آباد مبادرت به زیر کشت بردن آن‌ها کرده است.

رئیس پلیس آگاهی لرستان عنوان کرد: متهم در عملیاتی دستگیر و در بازجویی انجام‌شده به جرم ارتکابی خود مبنی بر تصرف اراضی ملی اعتراف کرد.

وی بابیان این‌که ارزش زمین‌های تصرف‌شده بنا بر اعلام نظر کارشناسان مربوطه چهار میلیارد و 500 میلیون ریال است، تصریح کرد: فرد متخلف جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

توقیف اتوبوس و کامیون باری در لرستان

سرهنگ مرتضی چغلوند رئیس پلیس‌راه استان اظهار داشت: مأموران پلیس‌راه استان در محور خرم‌آباد- بروجرد، در حین کنترل خودروهای عبوری دو دستگاه اتوبوس اسکانیا و کامیون باری بنز را متوقف کردند.

وی افزود: در سامانه تخلفات راهور ناجا مشخص شد دو خودرو توقیفی دارای 23 میلیون و 100 هزار ریال خلافی پرداخت‌نشده است.

رئیس پلیس‌راه استان عنوان کرد: برابر تبصره ماده هشت قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی درصورتی‌که مبلغ جریمه خودرویی به 10 میلیون ریال برسد مراتب به مالک خودرو اعلام و چنانچه ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ، مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه اقدام نکند از تردد آن جلوگیری و برابر قانون خودرو توقیف می‌شود.

توقیف 43 دستگاه وسیله نقلیه متخلف در دلفان

سرهنگ علی نجات کرمی فرمانده انتظامی دلفان اظهار داشت: مأموران انتظامی این فرماندهی طی هفته گذشته با اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی موفق به توقیف 20 موتورسیکلت مزاحم و فاقد مدارک و 23 خودرو  متخلف شدند.

وی دستگیری 43 نفر معتاد و مظنون را از دیگر اقدامات مهم این طرح  برشمرد و افزود: در اجرای این طرح مقادیری انواع مواد مخدر و کالای قاچاق نیز کشف شد.

حمله گرگ به دامدار پلدختری

سرهنگ صفر عبدالوندفرمانده انتظامی پلدختر اظهار داشت: شب گذشته گله یکی از دامداران ساکن روستای «گل گل» از توابع شهرستان پلدختر موردحمله گرگ‌های گرسنه قرار گرفت و تعدادی از احشام تلف و مجروح شد.

وی بابیان این‌که این حادثه در سلطان کوه واقع در شمال پلدختر اتفاق افتاد افزود: در پی حمله گرگ به گله، سه رأس از گوسفندان تلف و چهار رأس دیگر زخمی شد.

فرمانده انتظامی پلدختر عنوان کرد: بنا بر اظهارات صاحب گله سال گذشته گرگ‌های گرسنه نیز به گله وی حمله و 26 رأس از گوسفندان نیز طعمه گرگ‌ها شد؛ صاحب احشام در این دو حمله باوجود در اختیار داشتن سلاح، اما در جهت حفاظت از محیط‌زیست و حیات‌وحش  تیری به سمت گرگ‌ها شلیک نکرده است.

توقیف سواری پژو با بیش از 52 میلیون ریال خلافی در خرم‌آباد

سرهنگ منوچهر مرادی رئیس پلیس‌راهنمایی و رانندگی استان اظهار داشت: مأموران راهور خرم‌آباد یک دستگاه خودرو پژو 405 را به علت ارتکاب تخلفات حادثه‌ساز و نقص فنی در سطح شهرستان توقیف کردند.

وی افزود: در بررسی اولیه مشخص شد خودرو مذکور 100 مورد تخلف با جریمه‌های پرداخت‌نشده به مبلغ  52 میلیون و 900هزار ریال  است.

رئیس پلیس‌راهنمایی و رانندگی استان عنوان کرد: توقیف این خودرو در اجرای تبصره ماده 8 قانون اخذ جرائم راهنمایی و رانندگی و نقص فنی و شکایات مندرج در سوابق انجام‌شده  است.

وی بیان کرد: رانندگان خودروهای دارای خلافی پرداخت‌نشده از فرصت باقی‌مانده بخشودگی دیرکرد پرداخت جرائم استفاده و نسبت به تسویه خلافی خودروی خود اقدام نمایند چراکه در صورت توقیف علاوه بر پرداخت خلافی باید مراحل قانونی ترخیص خودرو  و هزینه پارکینگ را نیز بپردازند.