رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

محیط برای مجرمان در لرستان ناامن است - نمایش محتوای خبر

 

 

محیط برای مجرمان در لرستان ناامن است

محیط برای مجرمان در لرستان ناامن است

فرمانده انتظامی لرستان گفت: محیط برای مجرمان در لرستان ناامن است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از پلیس لرستان، سردار محمد قنبری ظهر روز چهارشنبه در دیدار با رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی(ع) و تسلیت این ایام، اظهار کرد: اگر در تاریخ دقت و تدبر کنیم، عزت امروز مسلمانان از عاشورا و قیام سرور و سالار شهیدان نشأت گرفته است، از خداوند منان می‌خواهیم که ما را از محبین راستین ائمه و پیرو سیره و روش آنان قرار دهد.

وی در ادامه حضور در دانشگاه و جمع فرهیختگان را توفیق بزرگی دانست و گفت: اثرات و ارزش کار شما در جامعه پنهان است، ولی اگر به دقت اندیشه کنیم، متوجه می‌شویم که خیل عظیم دانشجویانی که در این مرکز مشغول به تحصیل هستند در آینده کارآفرینان موفقی در جامعه می‌شوند و آن زمان است که می‌توان از این دستاوردها بهره‌برداری کرد.

فرمانده انتظامی لرستان در ادامه به موضوع امنیت اشاره کرد و افزود: اهمیت امنیت را می‌توان با توجه به آیاتی که خداوند در قرآن آورده و بهشت را محل آرامش و آسایش قرار داده، متوجه شد، در واقع از این آیات به دو موضوع جایگاه امنیت و متصور بودن ناامنی در خارج از بهشت، پی می‌بریم.

قنبری با بیان اینکه امنیت در دو بعد عینی و ذهنی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، تصریح کرد: در بعد عینی مطالب و واقعیت‌هایی است که به نحوی در جامعه نمود، پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه امنیت، دستگاه‌های زیادی دخیل هستند، نیروی انتظامی را سربازان پیاده‌نظام خط مقدم حفظ امنیت دانست.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به گسترده بودن ماموریت‌های ناجا، افزود: علاوه بر اینکه به دنبال گسترش آموزش در سطح کارکنان و خدمت به جامعه هستیم، بر آنیم که با ایجاد آرامش در جامعه، محیط را برای مجرمین ناامن کنیم.

وی با اشاره به پیشگیری از وقوع جرایم با نگاه علمی و کارشناسانه، گفت: در لرستان با استفاده از تکنیک‌ها و روش‌های علمی و استفاده از ظرفیت‌های موجود استان، بسیاری از سرقت‌ها و جرایم مهار شده که این مهم حاصل کار جمعی و علمی است.

قنبری با اعلام آمادگی پلیس لرستان به منظور همکاری با مراکز علمی ـ دانشگاهی و فرهنگی گفت: در حوزه فضای مجازی پلیس فتای این فرماندهی در هر زمان که نیاز باشد در بحث آموزش و همکاری آمادگی لازم را داشته و با استفاده از توانمندی‌های خود در پیشگیری از جرایم در فضای مجازی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

در ادامه رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان سعید محمدزاده با اشاره به خدمات ارزشمند و تاثیرگذار پلیس، از زحمات فرمانده انتظامی لرستان و مجموعه وی تقدیر و تشکر کرد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان، با اشاره به شناخت انواع آسیب‌های فضای مجازی، امنیت این فضا را دغدغه مسئولان، دانست.

وی در ادامه با اشاره به 24 مرکز علمی کاربردی و 28 هزار دانشجو، نظام آموزشی این دانشگاه را، مبتنی بر کارآفرینی دانست.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی با اشاره به خدمات خوب در بحث اشتغال و روند کاری دانشگاه، افزود: این دانشگاه از پتانسیل دستگاه‌های دولتی استان، بهره می‌برد.

محمدزاده بر داشتن پتانسیل خوب و مفید در نیروی انتظامی، تاکید کرد و گفت: همکاری با دستگاه‌ها موجب شده فارغ‌التحصیلان این دانشگاه، کارآفرینانی آزموده و کارآمد باشند.

وی با اشاره به شناسایی انواع آسیب‌های مجازی، امنیت فضای مجازی را دغدغه کلیه مسئولان برشمرد و گفت: با همکاری پلیس و دستگاه‌های مرتبط به دنبال انعکاس این آسیب‌ها هستیم.

رئیس دانشگاه علمی ـ کاربردی، با تأکید بر کاربردی کردن آموزش‌ها در این دانشگاه، گفت: ما به دنبال توانایی‌های مطلوب هستیم که این بستر، امروز در نیروی انتظامی لرستان فراهم آمده است.