رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

مخابرات لرستان ۱۲ میلیارد تومان از مشترکان طلب دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

مخابرات لرستان ۱۲ میلیارد تومان از مشترکان طلب دارد

مخابرات لرستان ۱۲ میلیارد تومان از مشترکان طلب دارد

مدیر عامل مخابرات استان لرستان گفت: بر اساس آخرین آمار و ارقام‌ها، این شرکت قریب به ۱۲ میلیارد تومان از مشترکان خود طلب دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، هومان محمودی در حاشیه سفر به شهرستان بروجرد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واگذاری ADSL به شهروندان، توسعه تلفن همراه در جاهایی که باید پوشش موبایل داشته باشد و واگذاری خطوط تلفن ثابت در مناطق شهری و روستایی از مهم‌ترین برنامه‌های پیش‌رو در سال جاری است.

وی با اشاره به این‌که سرفصل کارها در سه شاخص اصلی مشخص شده است، افزود: واگذاری تلفن ثابت، اینترنت و تلفن همراه و نیز اصلاح و پیاده‌سازی زیرساخت‌های فیبر نوری در ادارات متقاضی مهم‌ترین سرفصل‌های کاری استان در سال جدید است.

مدیرعامل مخابرات استان لرستان بیان کرد: تا‌کنون در شهرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد خدمات سیم‌کارت‌های 3G با پهنای باند 3 گیگابایت برای استفاده شهروندان راه‌اندازی شده است.

وی از افزایش واگذاری سیم‌کارت‌های اعتباری در دفاتر خدمات ارتباطی و مجموعه مخابرات این استان خبر داد و عنوان کرد: شهروندان لرستانی می‌توانند بدون مراجعه به این دفاتر از طریق سایت ارتباطات همراه نسبت به ثبت‌نام و دریافت سیم‌کارت خود در اسرع وقت اقدام کنند.

محمودی تعامل مشترکان با این شرکت در پرداخت به‌موقع قبوض تلفن‌های ثابت و همراه را در توسعه خدمات آن مؤثر دانست و خاطر‌نشان کرد: شهروندان می‌توانند بدون مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها از طریق سامانه 9990 و یا 09129990 نسبت به پرداخت بدهی تلفن همراه خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: شهروندان می‌توانند با شماره‌گیری 2000 از خطوط تلفن ثابت در هر ساعتی از شبانه‌روز بدهی خود را پرداخت کنند که در این صورت در همان لحظه تلفن ثابت مشترکانی که بدهی خود را پرداخت کرده‌اند، وصل می‌شود.

مدیرعامل مخابرات استان لرستان با هشدار به مشترکان بدهکار، اظهار داشت: چنانچه مشترکان اقدام به پرداخت بدهی‌های معوق گذشته خود نکنند، پس از گذشت مدتی از عدم پرداخت معوقات خود پرونده‌های آن‌ها به مراجع قضایی برای پیگیری ارجاع داده می‌شود.

وی هم‌کدسازی استان را اقدامی در راستای کاهش تعرفه‌های تلفن ثابت دانست و افزود: با توجه به اینکه هزینه هر دقیقه مکالمه درون استانی از طریق تلفن ثابت 30 ریال است، شهروندان لرستانی می‌توانند با استفاده از این طرح از مکالمه‌های درون استانی با نرخ پایین‌تر استفاده کنند.

محمودی با تأکید بر لزوم سرمایه‌گذاری در مخابرات بیان کرد: این امر کاهش هزینه‌های جانبی مردم در استفاده از خدمات مخابراتی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به این که این شرکت سهمی از اعتبارات دولتی ندارد، عنوان کرد: درآمد این شرکت از محل مشارکت مردم در پرداخت بهای تلفن‌های خود تأمین می‌شود و توجه شهروندان به این مهم می‌تواند این شرکت را در ارائه خدمات مطلوب یاری رساند.

مدیرعامل مخابرات استان لرستان با ت‌کید بر توسعه ویژه همگام با  تکنولوژی‌های روز دنیا، خاطر‌نشان کرد: شهرستان بروجرد از نظر امکانات مخابراتی نظیر تلفن ثابت، اینترنت و سیم‌کارت‌های نسل جدید در شرایط مطلوبی در مجموعه استان قرار دارد.