رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

مداحان اهل بیت باید به بصیرت مجهز شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

مداحان اهل بیت باید به بصیرت مجهز شوند

مداحان اهل بیت باید به بصیرت مجهز شوند

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل لرستان گفت: در حال حاضر مداحان اهل بیت باید به بصیرت مجهز شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سردار مرتضی کشکولی شامگاه سه‌شنبه در ششمین همایش سراسری بسیج مداحان کشور که با حضور مشاور عالی قوه قضائیه و نماینده ولی فقیه در لرستان برگزار شد، یاد و خاطره شهیدان و جان‌باختگان فاجعه منا را گرامی داشت و اظهار داشت: یادواره شهدا و بسیج مداحان که تلفیقی از مداحی و مجاهدت است، باعث شد که ما مفتخر به میزبانی این جمع و همایش بزرگ شویم.

کشکولی یاد و خاطره سردار شهید، مداح جلال ابراهیمی را که یکی از هم‌رزمان ایشان در دوران هشت  سال دفاع مقدس بوده است را گرامی داشت و درخصوص شخصیت این شهید سرافراز بیان کرد: مداحی و مجاهدت مسئولیت‌پذیری را می‌طلبد که این عزیز این موضوع را به خوبی درک کرده و علی‌رغم سن کمی که داشت، آگاهانه در این راه قدم نهاد.

وی افزود: از نظر و دیدگاه این شهید بزرگوار دنیا بسیار پست و کوچک بود، ایشان که در نوجوانی پدرش را از دست داده بود و سرپرست مادر و خانواده‌اش بود، به یاری اسلام شتافت.

این مسئول تصریح کرد: ایشان یاری به اسلام را مقدم‌تر از سرپرستی خانواده دانست و در راه خدا گام نهاد و از انقلاب اسلامی ایران به خوبی دفاع کرد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل لرستان به مجاهدت‌های سردار شهید ابراهیمی اشاره کرد و گفت: حتی ازدواج نیز نتوانست ایشان را از هدف و رفتن به خط مقدم جبهه باز دارد تا آنجایی که یک ماه بعد از ازدواج به درجه شهادت نائل شد.

کشکولی درک درست از دفاع مقدس و دین اسلام را مهم‌ترین عامل در شهادت این مداح بزرگ دانست و تأکید کرد:‌ تنها با صداقت و یقین می‌توان به جبهه رفت و جان خود را در راه وطن و حفظ ایمان هدیه کرد.

وی در ادامه سخنانش گفت: سردار شهید ابراهیمی به‌راحتی مشکلات شخصی و خانوادگی و جاذبه‌های مادی دنیا را پشت پا زد و به خط مقدم جبهه رفت.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل لرستان ادامه داد: آنچه که گفته شد کمترین خصوصیات این مداح مجاهد و شهید بود و قطعا مقام والایی نسبت به سایرین را دارد.

این مسئول دلیل شهادت ائمه را بر پایه حکومت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: در غیراین‌ صورت دلیلی برای شهادت این بزرگواران وجود نداشته است و این همه حبس و محدودیت و شهادت نشانگر اعتقاد و ایمان این بزرگواران است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل لرستان خطاب به مداحان بسیجی بیان کرد: شما مداحان انقلابی، مجاهد و مسئولیت‌پذیر باید مداحانی مانند شهید ابراهیمی را سرلوحه کار خود قرار دهید، زیرا دشمنان اسلام زیاد هستند.

کشکولی به برداشتن پرده ریا از چهره آل‌سعود اشاره کرد و یادآور شد: به خواست خداوند پرده ریا از چهره به اصطلاح خادمین حرمین شریفین برداشته شد و این موضوع باعث هم‌گرایی و بصیرت بیشتر مسلمانان جهان می‌شود.

وی اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران دارای دشمنان خون‌خوار و ظالم است، لذا در این زمینه مسئولیت سنگینی را به دوش داریم و این نیز به نوعی یک جهاد و جنگ تلقی می‌شود.

این مسئول تاکید کرد: جنگ سخت به‌راحتی برای مردم قابل هضم است، ولی جنگ اقتصادی، امنیتی، فرهنگی را متوجه نمی‌شوند و شما مداحان این موضوع را باید به آنها گوشزد کنید.

کشکولی در پایان عنوان داشت: همه مداحان اهل بیت باید به بصیرت مجهز شوند و به یاری خداوند تا پیروزی مطلق اسلام بر همه دشمنان و ظالمین تلاش کنند.