رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

مدارس زلزله‌زده سال‌های گذشته یکی از مشکلات جدی شهرستان دورود هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

مدارس زلزله‌زده سال‌های گذشته یکی از مشکلات جدی شهرستان دورود هستند

مدارس زلزله‌زده سال‌های گذشته یکی از مشکلات جدی شهرستان دورود هستند

فرماندار شهرستان دورود گفت: مدارس زلزله‌زده سال‌های گذشته یکی از مشکلات جدی شهرستان دورود هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، ماشاءالله نعمتی دوشنبه شب در شورای آموزش و پرورش شهرستان دورود که با حضور مدیرکل نوسازی مدارس لرستان برگزار شد، اظهار داشت: از وضعیت مدارس زلزله‌زده شهرستان دورود که در پی زلزله‌های سال‌های گذشته در این شهرستان ایجاد شده است در اضطراب هستیم.

وی ادامه داد: شهرستان دورود یکی از مناطق زلزله‌خیز استان لرستان است که بنا بر اظهارات کارشناسان بر روی گسل جوان قرار گرفته و هر لحظه امکان وقوع حادثه زلزله وجود دارد.

فرماندار شهرستان دورود تاکید کرد: در پی‌زلزله سال 85 در شهرستان دورود فضاهای آموزشی شهری و روستایی که به طور عمده دارای بافت‌های فرسوده و غیر استاندار هستند، آسیب دیده و تعدادی از آنها امکان استفاده دانش‌آموزان و تشکیل کلاس درس وجود ندارد که به این منظور هفت کانکس در 6 مدرسه روستایی قرار داده شده است.

وی با بیان این در حال حاضر تعداد 20 مدرسه شهرستان دورود نیازمند بازسازی کامل هستند، گفت: این مدارس دچار آسیب‌های جدی شده‌اند و تعداد بیشتری نیز نیازمند مقاوم‌سازی و بهسازی و تجهیز هستند.

نعمتی با اشاره به اینکه شهرستان دورود یکی از نقاط حادثه‌خیز استان لرستان به حساب می‌آید، تصریح کرد: وضعیت شهرستان دورود به نحوی است که در مقایسه با سایر نقاط استان باید در اولویت قرار گیرد و به همین دلیل اهمیت موضوع و پیامدهای احتمالی آن را بارها متذکر شده‌ایم و لازم است در این خصوص چاره‌اندیشی شود.