سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مدرسه رضویه خرم‌آباد افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مدرسه رضویه خرم‌آباد افتتاح می‌شود

مدرسه رضویه خرم‌آباد افتتاح می‌شود

مدیر حوزه‌های علمیه لرستان گفت: مدرسه رضویه خرم‌آباد ۲۹ شهریورماه امسال افتتاح می‌شود.

حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، بابیان اینکه امسال 300 طلبه جذب حوزه‌های علمیه لرستان می‌شود، اظهار داشت: تعداد طلبه‌های استان لرستان هزار و 400 نفر است که با جذب 300 طلبه دیگر، هزار و 700 طلبه در استان دروس حوزوی را فرامی‌گیرند.

وی بابیان اینکه فضای آموزشی دروس حوزوی در استان کم است، افزود: تعداد متقاضیان استان زیاد است ولی به دلیل کمبود فضای آموزشی داوطلبین به استان‌های دیگر منتقل شدند.

مدیر حوزه‌های علمیه لرستان با اشاره به فعالیت 13 مدرسه علمیه در لرستان، عنوان کرد: در جهت گسترش فضای آموزشی، تلاش‌هایی شده است و فاز اول مدرسه بزرگ رضویه خرم‌آباد 29 شهریورماه امسال افتتاح می‌شود.

وی با اشاره به گسترش فضای آموزشی در سایر شهرستان‌ها، بیان کرد: در مدرسه امام صادق(ع) در شهرستان ازنا فضای آموزشی گسترش‌یافته به‌طوری‌که ساختمان جدیدی ساخته‌شده و طی چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مبلغی تصریح کرد: در شهرستان الیگودرز ساختمان استادسرا در سه‌طبقه و هشت واحد ساخته‌شده که به‌زودی افتتاح می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از 50 استاد در لرستان دروس حوزوی را در دو سطح، سطح یک تا پایه ششم و سطح دو تا پایه نهم تدریس می‌کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه لرستان بابیان اینکه طی چند سال اخیر چند حوزه به سطح دو ارتقاء یافته است، گفت: حوزه علمیه شهرستان کوهدشت، دلفان و بروجرد به سطح دو ارتقاء یافته است.