سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

مدیران تمام هم‌وغم خود را صرف پیشرفت و توسعه کشور کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیران تمام هم‌وغم خود را صرف پیشرفت و توسعه کشور کنند

مدیران تمام هم‌وغم خود را صرف پیشرفت و توسعه کشور کنند

امام‌جمعه بروجرد گفت: اگر مدیران و سیاست‌گذاران تمام هم‌وغم خود را صرف پیشرفت و توسعه کشور نکنند خواسته یا ناخواسته دشمن را در رسیدن به اهدافش در ناکارآمد جلوه دادن نظام دینی یاری کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی در دیدار با مسئولان ادارات این شهرستان به مناسبت آغاز دهه فجر اظهار داشت: هنگامی انقلاب اسلامی به پیروزی رسید که لیبرالیسم سراسر جهان را در برگرفته بود و ناکارآمدی دین را مطرح می‌کرد و مارکسیسم نیز بلوک شرق را تحت نظر داشت و تفکر نفی حکومت دینی را مطرح کرده بود.

وی افزود: انقلاب اسلامی در چنین شرایطی شکل گرفت و به پیروزی رسید و پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران مبانی هر دو حوزه اندیشه‌ای را به چالش جدی فراخواند و از سویی اثبات کرد اسلام تنها به‌عنوان یک مکتب نیست بلکه به‌عنوان یک تفکر انقلابی نفی سلطه است که استکبارستیزی جزو ماهیت آن است.

امام‌جمعه بروجرد بابیان اینکه استقرار نظام اسلامی و حکومت دینی مبانی اندیشه دینی را به چالش کشاند، عنوان کرد: استقرار نظام سیاسی دینی تمام ادعاهای سکولاریسم را مبنی بر عدم توانایی دین در اداره جامعه فروریخت و کارآمدی دین را اثبات کرد.

وی تصریح کرد: استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی و دستیابی به آرمان‌های این انقلاب ثابت کرد دین برخلاف آنچه عده‌ای ادعا می‌کردند تنها مختص دوران کودکی بشر نیست و برای تمامی ادوار و زمان‌ها حرفی برای گفتن دارد.

ترابی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی در پایان قرن بیستم احیا تفکر دینی را در حوزه‌های مختلف دوباره مطرح کرد و دین که می‌رفت به‌کلی از عرصه‌های تأثیرگذاری اجتماعی پاک شود دوباره قد برافراشت و این ایستادگی نتوانست قدرت‌های سلطه‌گر جهانی و قدرتمندان غالب آن روز را بی‌تفاوت کند چراکه تثبیت انقلاب اسلامی آن‌هم در کشوری با موقعیت ایران مسئله ساده‌ای نبود که قدرت‌های شرق و غرب به‌راحتی از کنار آن بگذرند بنابراین با استمرار نظام اسلامی و دستیابی به اهداف آن منافع مادی قدرت‌های شرق و غرب از بعد نظری تهدید شد.

وی خاطرنشان کرد: راه‌حل نظامی چاره شکست انقلاب ملت ایران نبود بنابراین دشمنان راه‌حل بحران ناکارآمدی از داخل را به این منظور دنبال و تلاش می‌کنند تا از درون نظام و انقلاب را شکست دهند که اگر این بحران به وجود بیاید باآن‌همه موانع سر راه انقلاب خود مسئولان و مردم در تداوم نظام اسلامی و حکومت دینی دچار تردید می‌شوند.

امام‌جمعه بروجرد افزود: این راهی است که دشمن برای شکست انقلاب انتخاب و در طول 38 سال گذشته این راه را دنبال کرده‌اند و در مقابل آن باید ثابت کنیم نظام سیاسی دینی کارآمد است و توان اداره جامعه را دارد و بهتر از حکومت‌های لیبرال و دموکرات غرب می‌تواند جامعه را اداره کند و در اینجا نقش مدیران و سیاست‌گذاران در توجه بیشتر به نقش دین در اداره جامعه و رفع تفرقه‌های داخلی بیشتر نمایان می‌شود و باید تلاش کرد تا کارآمدی دین را اثبات کنیم.

وی تصریح کرد: اگر مدیران و سیاست‌گذاران تمام هم‌وغم خود را صرف پیشرفت و توسعه کشور نکنند خواسته یا ناخواسته دشمن را در رسیدن به اهدافش در ناکارآمد جلوه دادن نظام دینی یاری کرده‌اند.