رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

مدیران زن در استفاده از لباس‌های ایرانی ـ اسلامی پیشقدم شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیران زن در استفاده از لباس‌های ایرانی ـ اسلامی پیشقدم شوند

مدیران زن در استفاده از لباس‌های ایرانی ـ اسلامی پیشقدم شوند

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان با تأکید بر نوآوری و پرهیز از تکرار در طرح‌های ایرانی ـ اسلامی گفت: مسئولان زن، ورزشکاران، هنرمندان باید در استفاده از لباس ایرانی ـ اسلامی پیش‌قدم شوند تا این جریان حیاتی در سطح کشور فراگیر شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، نمایشگاه تخصصی مُد و لباس ایرانی ـ اسلامی امروز شنبه، دوم بهمن‌ماه در محل مجتمع فرهنگی ـ هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم‌آباد افتتاح شد.

مریم احمدی، مسئول برگزاری این نمایشگاه در در جمع خبرنگاران گفت: آثاراین نمایشگاه تخصصی با هدف ترویج فرهنگ لرستان و با استفاده از ادغام طرح‌های اسلامی و ایرانی تولید شده است.

وی افزود: در حال حاضر 20 اثر به‌عنوان نمونه در این نمایشگاه عرضه شده که در صورت سفارش توسط بازدیدکنندگان، این آثار در کارگاه تولید و به متقاضیان عرضه خواهد شد.

احمدی با اشاره این‌که در سال‌جاری پنج اثر از وی در مرکز مد و لباس تهران ثبت شده است، گفت: آثار نمایشگاه شامل لباس محلی، لباس بیرونی و اداری هستند که با رعایت حجاب کامل و تنوع در طرح و رنگ تولید شده است.

لیلا سلاحورزی، مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان در حاشیه گشایش نمایشگاه مد و لباس جمع خبرنگاران گفت: الگوسازی در حوزه حجاب و عفاف همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده که این مهم باید در دستور کار تولیدکنندگان و طراحان قرار گیرد.

وی با اشاره به هجمه فرهنگی مد و لباس غرب در میان جوانان افزود: امروز می‌توان از این وسیله علیه خود کشورهای غرب استفاده کرد چراکه می‌توان با تولیدات کیفی و زیبا، دنیا را به‌سمت و سوی مد و لباس ایرانی اسلامی سوق داد.

سلاحورزی با تأکید بر مصوبات بنیاد ملی مد و لباس در کشور گفت: تولید با کیفیت لباس برگرفته از فرهنگ انقلاب و فرهنگ و تمدن ایرانی، موجب صدور این فرهنگ‌های غنی و کامل به مرزهای بین‌المللی می‌شود.

وی ادامه داد: مسئولان زن، ورزشکاران، هنرمندان و سایر افراد شناخته شده باید در استفاده از لباس ایرانی ـ اسلامی پیش‌قدم شوند تا این جریان حیاتی در سطح کشور فراگیر شود.

وی همچنین، با تأکید بر نوآوری و پرهیز از تکرار در طرح‌های ایرانی ـ اسلامی اضافه کرد: همچنین، باید در سیاست‌های قیمت‌گذاری توجه کرد که قیمت‌های بالا مانع استقبال و خرید مردم ازاین طرح‌ها نشود.

یادآور می‌شود، این نمایشگاه از امروز دوم اسفند تا پنجم اسفندماه صبح و عصر برای بازدید عموم برپاست.