رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

مدیران شهرستان بروجرد ممنوع‌المصاحبه شد‌ه‌اند - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیران شهرستان بروجرد ممنوع‌المصاحبه شد‌ه‌اند

مدیران شهرستان بروجرد ممنوع‌المصاحبه شد‌ه‌اند

اوضاع بحرانی صنایع شهرستان بروجرد در یک سال گذشته سبب شده تا مدیران کل استانی، مدیران خود در این شهرستان را نسبت به هرگونه مصاحبه و اعلام وضعیت صنایع محروم کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، پس از تشدید وضعیت بحرانی در صنایع و کارخانجات شهرستان بروجرد رسانه‌های مختلف و عمدتاً نوشتاری دست‌به‌قلم شدند تا با انتشار اخبار و گزارشات مختلف این وضعیت بحرانی در شهرستان بروجرد را به گوش مسئولان امر رسانده و از این راه بتوانند به رسالت و وظیفه خود به‌عنوان افرادی که پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستند، عمل کنند.

مدیران ممنوع المصاحبه بروجرد

انتشار اخبار و گزارشات مختلف اوضاع‌واحوال صنایع بروجرد در ماه‌های اخیر امسال برای خبرنگاران رسانه‌های مختلف و البته مدیران پاسخگو چندان هم بدون تبعات نبوده است تا با انتشار هر یک از این موضوعات مدیرکل استانی با تهدید و تذکر شدیداللحن از مدیر شهرستانی خود بخواهد در هیچ مصاحبه‌ای دیگر پاسخگوی خبرنگاران نباشد و اوضاع را از آنچه هست خراب‌تر نکند.

این در حالی است که خبرنگاران این شهرستان با تلاش و جدیت می‌کوشند پرده از پشت پرده‌هایی بردارند که مسئولان استانی حاضر به افشای آن‌ها در افکار عمومی و بد جلوه دادن اوضاع نیستند و بارها در نطق‌های جلسه‌ای خود از خبرنگاران می‌خواهند با انتشار این اخبار افکار عمومی را مشوش نکنند حال‌ آن‌که آنچه آن‌ها به‌عنوان "تشویش افکار عمومی" از آن یاد می‌کنند مطالبه مردم شهرستان بروجرد از خبرنگاران است و می‌خواهند آن‌ها پیگیر حق‌وحقوقشان باشند.

خطوط قرمز خبرنگاران بروجرد

در شرایطی که کارخانجات بزرگ و کوچک شهرستان بروجرد یکی پس از دیگری اعلام ورشکستی کرده و دست به اخراج نیروهای خود می‌زنند و مسئولان هم تنها با برگزاری چند جلسه به‌زعم خود تلاش می‌کنند وضعیت را سروسامانی بخشند چه کسی باید پاسخگوی کارگران بیکار شده از این صنایع و وضعیت معاش و زندگی آن‌ها باشد؟ آیا این خواسته مسئولان شهرستان بروجرد و بعضاً استان لرستان از خبرنگاران مبنی بر عدم پوشش برخی اخبار و اطلاعات و کنجکاوی‌نکردن در رابطه با موضوعاتی که آن‌ها آن را خطوط قرمز خود می‌نامند پاک‌کردن صورت مسئله نیست؟

از میان مسئولان پاسخگوی شهرستان بروجرد در زمان بحران صنایع بزرگی همچون نساجی بروجرد، کامران فرشید رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود که ظاهراً انتشار برخی مصاحبه‌های وی در فضای رسانه‌ای مدیرکل استانی را برای تذکر و ممنوع‌المصاحبه‌ای کردنش برانگیخته تا وی نیز دیگر پاسخگوی افکار عمومی نباشد و به‌خیل دیگر مسئولان بی‌سروصدای این شهرستان بپیوندد تا همچون اداره صنعت و معدن این شهرستان اوضاع را بر وفق مراد و عاری از تشنجات معمول اعلام کند.

به‌هر روی رویه در پیش‌گرفته شده توسط مسئولان شهرستانی و استانی نمی‌تواند روند توسعه و شعارهای اقتصاد مقاومتی در این استان را به این صورت پیش برد و اوضاع‌واحوال صنعت بروجرد را با سانسور رسانه‌ای بهبود بخشد.