جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

مدیرکل مدیریت بحران استانداری میهمان صدا و سیمای لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری میهمان صدا و سیمای لرستان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری میهمان صدا و سیمای لرستان

 در جلسه ای با حضور مدیرکل مدیریت بحران استان ، مدیرکل ، قائم مقام ، معاونین ، مدیران و برنامه سازان صدا و سیمای لرستان راه های پردازش رسانه ای مناسب به حوادث غیر مترقبه استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 در این جلسه بازوند مدیرکل صدا و سیمای لرستان ، اقدامات رسانه ملی و استانی را در امر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی قبل ، حین و بعد از بحران ها را بسیار مهم و اساسی دانست و گفت : صدا و سیما یکی از ارکان اصلی کنترل و مدیریت بحران در حوادث غیر مترقبه می باشد و با اعتباری که در بین مردم دارد ضمن ایجاد آرامش بخشی ، خبر های موثق را به اطلاع آنان می رساند.

بازوند گفت : انجام اقدامات پیشگیرانه از جمله عدم ساخت و سازها در حریم رودخانه ها ، لایروبی به موقع رود خانه هایی که از شهرها عبور می کنند و رعایت اصول مهندسی در ساخت و سازها یکی از مهمترین راههای کاهش خسارات و صدمات ناشی از سیل و زلزله می باشند.

 مدیرکل صدا و سیمای لرستان اضافه کرد : در بیان واقعیت ها باید آرامش جامعه نیز مد نظر قرار گیرد و روحیه امید و نشاط به جامعه تزریق گردد.

 آریایی مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتها و تلاش های تاثیر گذار صدا و سیمای لرستان در حوادث غیر مترقبه سالهای اخیر لرستان افزود: در آستانه ریزش باران های پاییزی بایستی طوری عمل کنیم تا خسارات و تلفات احتمالی را به حد اقل ممکن برسانیم . آریایی نقش آموزش مستمر را برای کاهش نقاط ضعف و درس گرفتن از حوادث قبلی را بسیار مهم دانست و گفت : در هنگام وقوع حوادث بایستی اطلاعات از مجاری قانونی اخذ و به مردم گفته شود.