جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

مذاکره با آمریکا، ناامیدی کشورهای مبارز را به دنبال دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

مذاکره با آمریکا، ناامیدی کشورهای مبارز را به دنبال دارد

مذاکره با آمریکا، ناامیدی کشورهای مبارز را به دنبال دارد

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان، اظهار داشت: کاهش تورم باید متناسب با دیگر شاخصه‌های اقتصادی باشد، چرا که در غیر این صورت رکود اقتصادی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به نامه چهار وزیر به رئیس‌جمهور و هشدار آن‌ها درباره رکود شدید اقتصادی در کشور، افزود: از سویی نبود تقاضا در بازار رکود اقتصادی را به دنبال دارد.

امام‌جمعه بروجرد با اشاره به اینکه دولتمردان عامه مردم را امیدوار به برداشتن تورم‌ها پس از توافق هسته‌ای کرده‌اند، عنوان کرد: مردم فعالیت‌های اقتصادی خود را تا نهایی شدن توافقات هسته‌ای و به امید پایین آمدن قیمت‌ها متوقف و به آن زمان موکول کرده‌اند.

وی بیان کرد: عوامل یادشده دست‌به‌دست هم داده‌اند تا کاهش تورم رکود اقتصادی را به دنبال داشته باشد، به‌طوری‌که چهار وزیر در نامه‌ای به رئیس‌جمهور درباره آن هشدار داده‌اند.

ترابی راهکار برون‌رفت از رکود اقتصادی را بررسی موشکافانه اقتصاددانان از شرایط موجود و اعلام راهکارهای رفع آن دانست و تصریح کرد: در این صورت دولت نیز با اجرایی کردن راهکارها می‌تواند از شرایط رکود اقتصادی عبور کرده و آن را پشت سر گذارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سخنان اخیر رهبر فرزانه انقلاب و ممنوع کردن مذاکره با آمریکا از سوی ایشان اشاره و خاطرنشان کرد: جمع‌بندی مذاکرات فضایی را در کشور ایجاد کرده است که برخی‌ها زمینه را برای مذاکره با آمریکا فراهم می‌بینند.

امام‌جمعه بروجرد گفت: برخی افراد تصور می‌کنند فضایی ایجادشده است تا در آینده جمهوری اسلامی ایران و آمریکا در عرصه‌های دیگر وارد مذاکره شوند.

وی با اشاره به اینکه اظهارات چند پهلوی برخی افراد موجب دامن زند به این مسئله شده است، اظهار داشت: این در حالی است که مقام معظم رهبری در روزهای اخیر مذاکره با آمریکا را ممنوع کرده و در بیان آن فرموده‌اند که مذاکره با آمریکا ممنوع است، چون هیچ نفعی برای ما ندارد، در عین‌ حال مضرات آن زیاد است.

ترابی افزود: یکی از مضرات مذاکره با آمریکا مخدوش شدن برند مبارزه با استکبار جهانی است، حال‌ آن که جمهوری اسلامی ایران در طول 36 سال گذشته پرچم‌دار مبارزه با ظلم و دفاع از مظلوم بوده است.

وی عنوان کرد: پای میز مذاکره نشستن با آمریکا، ناامیدی کشورهایی را به دنبال دارد که به مبارزه با استکبار جهانی امیدوار شده‌اند.

امام‌جمعه بروجرد بیان کرد: از سویی آمریکا با کبر و نخوت به هیچ‌ یک از تعهدات خود عمل نمی‌کند، بنابر این مذاکره با این کشور به صلاح نیست.