جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

مراجعه ۹۷ هزار مسافر نوروزی به ایستگاه‌های هلال‌احمر استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

مراجعه ۹۷ هزار مسافر نوروزی به ایستگاه‌های هلال‌احمر استان لرستان

مراجعه ۹۷ هزار مسافر نوروزی به ایستگاه‌های هلال‌احمر استان لرستان

معاون هلال‌احمر استان لرستان گفت: بیش از ۹۷ هزار و ۳۸۵ نفر از ۲۶ اسفندماه تا هشتم فروردین ۹۵ به ایستگاه‌های هلال‌احمر لرستان مراجعه کردند.

مژگان حجاریان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: با استقرار 15 ایستگاه ارائه خدمات مختلف در ورودی‌های شهرستان‌های استان لرستان از 26 اسفندماه تا انتهای روز گذشته بیش از  97 هزار و 385 مسافر و گردشگر نوروزی از خدمات مختلف این ایستگاه‌ها بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به فعالیت بیش از 1300 نفر از اعضای جمعیت هلال‌احمر استان لرستان در این ایستگاه‌ها افزود:  در ایستگاه سلامت نوروزی خدماتی همچون تست قند خون و فشارخون به مسافران نوروزی ارائه می‌شود.

معاون هلال‌احمر استان لرستان با اشاره به عناوین دیگر ایستگاه‌های جمعیت هلال‌احمر استان لرستان به‌منظور خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی بیان کرد: برپایی بوستان کودک باهدف برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی برای کودکان و اهداء جوایز و برپایی خیمه‌های نماز برای مسافران نوروزی ازجمله این ایستگاه‌ها است.

وی به توزیع بیش از 41 هزار نقشه راهنمای استانی و شهرستانی توسط ادارات و نهادهای مختلف در ورودی‌های شهرهای استان اشاره و عنوان کرد: همچنین 21 هزار 871 بروشور فرهنگی - مذهبی با موضوعات مختلف و 25 هزار و 528 فقره محصول فرهنگی شامل الواح فشرده و بسته‌های فرهنگی مختص سنین مختلف در میان مسافران نوروزی توزیع‌شده است.

حجاریان با اشاره به شعار امسال طرح ایمنی و سلامت نوروزی تصریح کرد: شعار امسال این طرح «بی‌گدار به جاده نزنیم و ظریف برانیم» انتخاب‌شده که در راستای نهادینه کردن این شعار یک پویش مردمی با حضور اغلب مسئولان و مردم در استان لرستان و به‌منظور تأکید بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی تشکیل‌شده است.