رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

مراسم بزرگداشت آیت‌الله خزعلی در بروجرد برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم بزرگداشت آیت‌الله خزعلی در بروجرد برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت آیت‌الله خزعلی در بروجرد برگزار می‌شود

امام‌جمعه بروجرد گفت: مراسم بزرگداشت عالم وارسته آیت‌الله خزعلی در شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن ترابی ظهر روز شنبه در جلسه هماهنگی مراسم مذهبی در این شهرستان اظهار داشت: آیت‌الله خزعلی از نوابغ و افتخارات شهرستان بروجرد بوده که خدمات بسیاری را به انقلاب اسلامی ارائه داده است.

وی افزود: مراسم بزرگداشت عالم وارسته آیت‌الله خزعلی روز دوشنبه رأس ساعت 10 صبح در مسجد امام خمینی (ره) شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

امام‌جمعه بروجرد با بیان اینکه آیت‌الله خزعلی تلاش گسترده‌ای در راستای تبیین واقعه غدیر انجام داده است، خاطرنشان کرد: آیت‌الله خزعلی سال‌ها به‌عنوان دبیر کل ستاد غدیر کشور خدمات شایانی را در جمع‌آوری منابع و آثار مربوط به این واقعه عظیم مذهب تشیع انجام داده است.

وی با تأکید بر لزوم پاسداشت مجاهدت‌های این عالم وارسته در زادگاه وی، عنوان کرد: شهرستان بروجرد زادگاه و مهد پرورش عالمان، دانشمندان و مجاهدانی بوده است که در طول حیات خود خدمات فراوانی را به انقلاب و اسلام داشته‌اند و آیت‌الله خزعلی نمونه‌ای از این عالمان و مجاهدان است براین اساس ضرورت دارد مراسم بزرگداشت وی باشکوه هرچه‌تمام‌تر در زادگاه وی برگزار شود.

ترابی با اشاره به برگزاری دعای عرفه در شهرستان بروجرد، بیان کرد: مراسم روح‌بخش و معنوی دعای عرفه همچون سال‌های گذشته با حضور گسترده و پرشور مردم مؤمن شهرستان بروجرد رأس ساعت 15 در مسجد امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر ضرورت برگزاری اعیاد مذهبی قربان و غدیر خاطرنشان کرد: دهه امامت و ولایت با عید قربان آغازشده و پس‌ازآن با عید سعید غدیر خم که بزرگ‌ترین عید شیعه و به‌عنوان هویت شیعه مطرح می‌شود، پایان می‌پذیرد بنابراین فرصت مغتنمی در راستای تبیین اهداف این اعیاد برای شهروندان است.

امام‌جمعه بروجرد با اشاره به انعکاس مناسب مراسم پیش رو توسط رسانه‌های مختلف بیان کرد: رسانه‌های مختلف در راستای اطلاع‌رسانی و انعکاس مناسب مراسم اعیاد قربان، غدیر و مراسم دعای روز عرفه تلاش کنند.

وی با اشاره به لزوم فضاسازی مناسب توسط ادارات مرتبط، گفت: آذین‌بندی متفاوت معابر و نیز برگزاری مراسم با محتوایی متفاوت از سال‌های گذشته می‌تواند اقدامی مؤثر در راستای معرفی واقعه غدیر به شهروندان باشد.

ترابی تصریح کرد: تبیین صحیح و کامل واقعه غدیر در سال‌های اخیر از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است چراکه در طول این سال‌ها تبلیغات گسترده‌ای علیه مذهب شیعه و مخدوش جلوه دادن این واقعه عظیم شیعی شکل‌گرفته است که خود نشان‌دهنده توجه ویژه دشمنان اسلام به پرورش باورهای غلط در میان شیعیان است.