رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

مراسم بزرگداشت جان‌‌باختگان فاجعه منا در خرم‌آباد برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم بزرگداشت جان‌‌باختگان فاجعه منا در خرم‌آباد برگزار شد

مراسم بزرگداشت جان‌‌باختگان فاجعه منا در خرم‌آباد برگزار شد

عصر روز یکشنبه مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه غم‌بار منا با حضور نماینده ولی‌فقیه در لرستان، استاندار و جمعی از مدیران ارشد استان و اقشار مختلف مردم در حوزه کمالیه خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه غم‌بار منا با حضور نماینده ولی‌فقیه در لرستان، استاندار لرستان، مدیران ارشد استان، فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) و فرمانده انتظامی لرستان، شهردار و اعضای شورای شهر خرم‌آباد، علما و روحانیون حوزه علمیه خرم‌آباد، نیروهای نظامی و انتظامی، اقشار مختلف مردم و خانواده‌های جان‌باختگان این حادثه در حوزه کمالیه خرم‌آباد برگزار شد.

نماینده ولی‌فقیه در جهاد کشاورزی لرستان در ادامه سخنران این مراسم بود و اظهار داشت: تنها کسی که به طور قاطع و از اول در مقابل این جنایت آل‌سعود ایستاد مقام معظم رهبری بودند.

حجت‌الاسلام سید عیسی موسوی بیان کرد: بر هیچ کس پوشیده نیست که آل‌سعود لیاقت تولیت حرمین شریفین را ندارد و این موضوع به راحتی از اتفاقات و جنایات آل‌سعود در طول سال‌های گذشته قابل فهم است.

موسوی افزود: بی‌تدبیری و بی‌کفایتی آل‌سعود بر همگان مشخص است و امیدواریم همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند، کمیته حقیقت‌یاب علت اصلی این واقعه را مشخص کند، کما اینکه فرضیه‌هایی مبنی بر عمدی بودن این حادثه از سوی خاندان آل‌سعود گفته شده است.

وی به موج‌های به راه افتاده در شبکه‌های مجازی که به تخریب فریضه حج می‌پردازند، اشاره کرد و گفت: این جریانات نباید در فضاهای مجازی ترویج داده شود، چرا که این موضوع دشمنان اسلام را خوشحال می‌کند.

این مراسم با نوح‌سرایی در سوگ جان‌باختگان حادثه منا همراه بود و حاضران به سینه‌زنی پرداختند.