رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

مراسم بزرگداشت جان‎باختگان فاجعه منا در بروجرد برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم بزرگداشت جان‎باختگان فاجعه منا در بروجرد برگزار شد

مراسم بزرگداشت جان‎باختگان فاجعه منا در بروجرد برگزار شد

عصر روز یکشنبه مراسم بزرگداشت جانباختگان فاجعه منا در شهرستان بروجرد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، پس از تشییع و تدفین پیکرهای مطهر پنج تن از جانباختگان حادثه منا در این شهرستان، عصر روز یکشنبه و همزمان با سراسر کشور مراسم بزرگداشت و یادبودی برای این حجاج برگزار شد.

گفتنی است، پس از اینکه اولین گروه از جانباختگان کاروان اعزامی از شهرستان بروجرد به سرزمین وحی امروز در میان حزن و اندوهی وصف‌ناشدنی در جایگاه ابدی خود آرام گرفتند، عصر امروز نیز مراسم بزرگداشتی برای این حجاج در مسجد امام خمینی(ره) بروجرد برگزار شد.

لازم به ذکر است، این مراسم گرامی‌داشت همزمان در سراسر کشور و از سوی مقام معظم رهبری برای جانباختگان این حادثه خونین برگزار می‏شود که در شهرستان بروجرد نیز این آیین عصر امروز با حضور گسترده مردم و مسئولان برگزار شد.

این آیین معنوی، حزن انگیز و باشکوه با حضور خانوادههای جانباختگان حادثه منا، اقشار مختلف مردم و مسئولان دستگاههای اجرایی بروجرد به شایستگی برگزار شد.

گفتنی است، در جریان وقوع حادثه منا که در سایه بی‌‌لیاقتی و اهمال عربستان سعودی در حفاظت از جان حجاج و تأمین سلامت آنها به وقوع پیوست، از مجموع بالغ بر 5 هزار جان‌باخته، 465 تن از حجاج اعزامی از جمهوری اسلامی ایران جان خود را از دست دادند.

لازم به ذکر است، از مجموع یاد شده 32 نفر از حجاج لرستانی در بین کشته شدگان بودند که 14 نفر آنها را حجاج اعزامی از کاروان‏های شهرستان بروجرد تشکیل می‌‌داد.

صبح روز یکشنبه و در پی انتقال اولین گروه از جانباختگان استان لرستان، پنج تن از شمار کشته‌شدگان بروجردی حضور داشتند که با شرکت گسترده مردم و مسئولان در آرامستان بهشت شهدای این شهرستان آرام گرفته و در جایگاه ابدی خود به خاک سپرده شدند.

بر پایه این خبر، اطلاعات حاصله از انتقال پیکرهای 9 جان‌باخته دیگر از کاروان بروجرد به زادگاه خود پس از کسب اطلاع از منابع موثق در اخبار بعدی منعکس میشود.