رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

مراسم بزرگداشت شهدای منا در استان لرستان برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم بزرگداشت شهدای منا در استان لرستان برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهدای منا در استان لرستان برگزار شد

رئیس بنیاد شهید استان لرستان گفت: نخستین مراسم سالگرد ۳۳ شهید مظلوم لرستان در فاجعه منا در حوزه کمالیه خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، نخستین مراسم سالگرد 33 شهید مظلوم لرستان در فاجعه منا ظهر امروز با حضور امام جمعه موقت خرم‌آباد جمعی از مسئولان استان، نیروهای نظامی و انتظامی و خانواده شهدای منا در حوزه کمالیه خرم‌آباد برگزار شد.

مراد روشنی مدیر کل بنیاد شهید استان لرستان در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا اظهار داشت: سال گذشته نزدیک به هفت هزار از حجاج مسلمان و 33 شهید مظلوم لرستانی به خاطر خباثت، سهل‌انگاری و دنائت حکام خودفروخته آل سعود با لب‌تشنه در سرزمین امن الهی به شهادت رسیدند.

وی افزود: با رخ دادن این حادثه عظیم که نزدیک به هفت هزار از حجاج اعم از شیعه و سنی مظلومانه و با لب‌تشنه جان خود را از دست دادند پرده از جنایات حکام آمریکایی آل سعود برداشته شد.

مدیرکل بنیاد شهید استان لرستان با اشاره به اینکه فاجعه منا تکرار صحنه جمعه خونین سال 66 بوده است عنوان کرد: روز نخست رهبر بزرگوار انقلاب در برابر این حکام خودفروخته آمریکایی آن‌چنان نهیبی زد که آل سعود عقب‌نشینی کرده و پیکر شهدای منا را به ما تحویل دادند.

وی با اشاره به اینکه خانواده معظم شهدای منا در مسیر احیا اسلام ناب، عزیزان خود را تقدیم کردند، بیان کرد: امروز دست حکام عربستان سعودی این حکام آمریکایی به خون مظلومان عالم آغشته شده و شهدای منا جان خود را در این مسیر دادند.