رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

مراکز بهداشتی در مناطق حاشیه‌نشین استان لرستان راه‌اندازی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مراکز بهداشتی در مناطق حاشیه‌نشین استان لرستان راه‌اندازی شود

مراکز بهداشتی در مناطق حاشیه‌نشین استان لرستان راه‌اندازی شود

استاندار لرستان گفت: دانشگاه علوم پزشکی لرستان مراکز بهداشتی در مناطق حاشیه‌نشین استان لرستان راه‌اندازی کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: با توجه به آسیب‌های اجتماعی که در سطح جامعه وجود دارد 11 شهرستان تحت عنوان شهرهایی که به مرکز آسیب می‌زنند به عنوان پایلوت انتخاب که در این راستا دو شهرستان استان لرستان نیز به‌ عنوان پایلوت انتخاب شده است.

وی افزود: مقرر شده یازدهم اردیبهشت‌ماه امسال وزرا در بحث آسیب‌های اجتماعی نقطه نظرات 31 استان کشور را در حضور مقام معظم رهبری ارائه می‌دهند.

استاندار لرستان عنوان کرد: در جلسه‌ای که با حضور مقام معظم رهبری و وزرا برگزار می‌شود یک استاندار در رابطه با موضوع اعتیاد، یک استاندار در مورد حاشیه‌نشینی و استاندار دیگر در رابطه با محرومیت‌زدایی مطالبی ارائه می‌دهند.

وی با بیان تأکید بر اینکه علت‌های آسیب‌های اجتماعی استان باید مشخص شود بیان کرد: آسیب‌های اجتماعی نه‌تنها حل‌نشده بلکه در جامعه بیشتر هم شده که باید دلیل این اتفاقات علت‌یابی شود.

بازوند گفت: بیکاری را یکی از علت‌های بروز آسیب‌های اجتماعی برشمرد و گفت:  باید راهکاری برای کاهش بیکاری اتخاذ شود چراکه با حرف و جلسه‌ای مشکل حل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه رفع مشکل بیکاری مستلزم سرمایه‌گذاری است گفت: دولت بنا به هر دلیلی قادر به سرمایه‌گذاری نیست پس باید داستان شرایطی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی فراهم شود.

استاندار لرستان اظهارداشت: بیکاری نیازمند تولید ثروت و تولید ثروت نیز بدون سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر نیست بنابراین باید موانع بر سر راه سرمایه‌گذاری برطرف شود.

وی بروکراسی در ادارات را یکی از عمده‌ترین مشکلات بر سر راه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دانست و افزود: برای رفع مشکل بیکاری بانک‌ها که 24 درصد سود می‌گیرند و مالیاتی هم پرداخت نمی‌کنند باید خود را در این موضوع دخیل بدانند.

بازوند به خدمات ضعیف به مناطق حاشیه‌نشین اشاره کرد و گفت: در مناطق حاشیه نبین حداقل 10 درصد کوچه‌ها آسفالت است که در این زمینه لازم است اداره  راه و شهرسازی قیر ریگان در اختیار شهرداری قرار دهد.

وی عنوان کرد: با توجه به فرهنگ و بحث طایفه و سنتی که در استان وجود دارد نرخ طلاق در لرستان نسبت به میانگین کشوری وضعیت مطلوبی دارد اما بالاخره چون این روند مطلوب رو به کاهش است باید دنبال راه‌های عملیاتی برای کاهش طلاق باشیم.

استاندار لرستان  بیان کرد: اداره کل ورزش و جوانان استان لرستان با مهیاکردن سالن‌های ورزشی در مناطق محروم استان لرستان می‌تواند قدمی در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی در این مناطق بردارد.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای کاهش آسیب‌های اجتماعی راهکارهای عملیاتی ارائه دهند و دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز مراکز بهداشتی در مناطق حاشیه‌نشین راه‌اندازی کند تا با ارائه این قبیل خدمات امید به زندگی در این مناطق افزایش یابد.