جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

مربیان قرآنی بروجرد با ساختار سوره‌های قرآن آشنا شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

مربیان قرآنی بروجرد با ساختار سوره‌های قرآن آشنا شدند

مربیان قرآنی بروجرد با ساختار سوره‌های قرآن آشنا شدند

۵۰ نفر از مربیان قرانی شهرستان بروجرد در قالب یک کارگاه آموزشی با ساختار سوره‌های قرآن‌کریم آشنا شدند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، این کارگاه در شش جلسه با حضور حجت‌الاسلام محمد خامه‌گر، مدیر کل پژوهش مرکز پژوهش‌های علوم اسلامی و انسانی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و شرکت بیش از 50 مربی قرآن برگزار شد.

این کارگاه با حضور طلابی که سطح دو حوزه را به اتمام رسانده‌اند، دانشجویان کارشناسی ارشد الهیات و اساتید دانشگاهی با سابقه بیش از سه سال تدریس در حوزه ترجمه قرآن برگزار شد.

این کارگاه تربیت مربی از مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان بروجرد است که به‌همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و اداره تبلیغات اسلامی از 30 دی‌ماه تا دوم بهمن‌ماه برگزار شد.

نادر ارجمندی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد در این رابطه گفت: خوشبختانه بعد از انقلاب فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه قرآن در کشور انجام شده و هر سازمان بنا به توان، حجم کار و شرح وظایف کارهایی انجام داده است.

وی اضافه کرد: دشمن با تمام توان، تهاجم فرهنگی خود را از طریق اینترنت، ماهواره و شبکه‌های اجتماعی به ایران اسلامی تحمیل کرده است لذا انجام اقدامی اساسی در پاسخ به این هجمه‌ها ضروری است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: فعالیت‌های خوبی در حوزه آموزش قرآن صورت گرفته ولی در حوزه مفاهیم کمتر کار شده است لذا باید از ظرفیت‌های موجود برای تقویت بخش مفاهیم قرآنی در سطح جامعه استفاده کرد.