رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

مردم ایران در دوران جنگ تحمیلی با آن‌همه سختی محکم ایستادند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم ایران در دوران جنگ تحمیلی با آن‌همه سختی محکم ایستادند

مردم ایران در دوران جنگ تحمیلی با آن‌همه سختی محکم ایستادند

فرمانده لشگر ۸۴ پیاده لرستان با بیان اینکه مردم ما در دوران جنگ تحمیلی با آن‌همه سختی محکم ایستادند، گفت: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف سربلند است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد امیر مهدی مددی در گردهمایی دانشجویان جدیدالورود دانشکده علوم و قرآن خرم‌آباد که در سازمان تبلیغات اسلامی استان لرستان برگزار شد اظهار داشت: متأسفانه در این عرصه تعبیرهای مختلفی از دفاع مقدس می‌شود، افرادی که در دوران مقدس حضور نداشتند و مقتضیات سنشان یا سطح آگاهی آن‌ها به‌گونه‌ای نیست که در زمینهٔ دفاع مقدس بیانی داشته باشند.

وی افزود: حتی افرادی نیز در آن زمان حضور داشتند ولی بحث پدیده شوم جنگ تحمیلی را از روزنه دید دریچه تفنگشان نگاه می‌کنند که یک حوزه بسیار محدود است و این حوزه محدود را می‌خواهند به‌کل بحث دفاع مقدس تأمین دهند.

فرمانده لشگر 84 پیاده لرستان عنوان کرد: 636 گونه تجاوزات زمینی، هوایی و دریایی در طول بیش از 16 ماه، از فروردین سال 58 تا شروع جنگ تحمیلی اتفاق افتاد.

وی بیان کرد: در دوران بعد از انقلاب همانند همین گروهک‌هایی که امروز چهره‌شان بسیار روشن‌شده، منافقان مجاهدین خلق فعالیت‌های سیاسی در دانشگاه‌ها، دبیرستان‌ها و خیابان‌ها داشتند؛ گروهک‌هایی که مخالف مردم هستند و چهره خیانتشان به در جنگ تحمیلی بیشتر مشخص شد.

امیر مددی تصریح کرد: افرادی وابسته به بلوک شرق بودند و افرادی نیز فعالیت مارکسیستی داشتند که سهم خواهی از انقلاب داشتند؛ مردم انقلاب کردند اما این افراد به دنبال جمع‌آوری سلاح و مهمات بودند به‌طوری‌که نیروی نظامی تشکیل داده بودند تا کشور را تجزیه کنند.

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای انقلاب نیروی مسلح منسجمی نداشتیم که تمام تجهیزات را داشته باشد و از انقلاب دفاع کند، ارتش نیز شرایط خاصی داشت که در رأس آن افرادی وابسته به‌نظام  بودند که تعدادی به خارج از کشور فرار کرده، عده‌ای دیگر  دستگیر و اعدام و 40 هزار مستشار نظامی نیز در کشور وجود داشت که نه‌تنها در ارتش بلکه در تمام  وزارتخانه‌ها و جای‌جای کشور این مستشاران خارجی حضور داشتند و کشور را مدیریت می‌کردند.

فرمانده لشگر 84 پیاده لرستان گفت: پدیده شوم استکبار به دنبال  این است کشورها را تجزیه کند تا منافع خود را بیشتر در سطح منطقه بهره‌برداری کند؛ دشمن با جمهوری اسلامی مشکل داشت چراکه جمهوری اسلامی منافع آن‌ها را در سطح منطقه تهدید می‌کند، چون جمهوری اسلامی به‌عنوان یک الگو است و مابقی ملت‌ها نیز از این کشور الگو می‌گیرند، کشورها و دولت‌های دیکتاتوری نمی‌توانند به حکومت وابسته خود بپردازند.

وی اظهار داشت: در جنگ تحمیلی شهرهای مرزی ما به تصرف دشمن درآمد، خیلی از یگان‌ها برنگشتند و هیچ تاریخی از گردان 232 تانک پیدا نمی‌شود چراکه این گردان در مرز به‌طور کامل از بین رفت اما همه ملت در مقابل این دشمنی که با این وسعت و هیمنه حمله کرده بود ایستادند.

امیر مددی افزود: بحث دفاع مقدس وابسته به گروه خاصی نیست بلکه تمام مردم حضور  پیدا کردند و از کشور دفاع کردند، بعد از انقلاب سپاه و بسیج شکل گرفت، سپاه و ارتش ادغام کامل بودند و نیروهای مذهبی و انقلابی از کشور دفاع کردند.

وی عنوان کرد: چهار عملیات بزرگ در جنگ انجام شد که در این چهار عملیات 10 لشکر عراق از بین رفت و توان، سازمان رزم و تجهیزاتی برای عراق باقی نمانده بود و به دنبال فرصتی برای تجهیز مجدد تجهیز بودند.

فرمانده لشگر 84 پیاده لرستان بیان کرد: دو هزار و 500 کیلومترمربع از اراضی کشور تحت تصرف رژیم بعث عراق بود، ملت مظلوم ایران به خاطر خاک نجنگیدند بلکه رزمندگان  عزیز ما به خاطر اسلام جنگیدند و عاشق امام بودند؛ این رزمندگان به دنبال موقعیت، مقام، درجه، جایگاه و مال دنیا نبودند.

وی بابیان اینکه 188 هزار شهید دفاع  مقدس،555 هزار جانباز و47 هزار آزاده داریم تصریح کرد: شهدا حق بزرگی بر گردن ما دارند؛ این تاریخ نباید به فراموشی سپرده شود چراکه عزت، اقتدار و  هر چه داریم از دفاع مقدس است.

امیر مددی گفت: از این تحریم‌ها دلتان نلرزد، مردم ما در دوران جنگ تحمیلی با آن‌همه سختی محکم ایستادند، بحث‌های جدید تحریم که اصلاً عددی نیست، امروز  نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف سربلند است.

وی اظهار داشت: نه‌تنها در بحث نظامی بلکه در عرصه علمی نیز اگر امروز  در آسایش هستید به خاطر دفاع مقدس است و اگر در عرصه‌های جهانی کشور ما اثرگذار و جهانی شده است و در 5+1  شانه‌به‌شانه می‌زنند و رودررو  می‌ایستند به بزرگی و عظمت کشور ما است چراکه آن‌ها شکست‌خورده و روسیاه تاریخ هستند.