جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

مردم با طرح سرشماری نفوس و مسکن همراهی کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم با طرح سرشماری نفوس و مسکن همراهی کنند

مردم با طرح سرشماری نفوس و مسکن همراهی کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت الله سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر خرم‌آباد اظهارداشت: عید غدیر روز امامت و ولایت، تکمیل شدن دین و تمام شدن نعمت است و همه ما وظیفه داریم که غدیر را بفهمیم و آن را به دنیا نیز معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه پیامبر(ص) دین خود را در غدیر بیمه کرد، افزود: پیام غدیر امامت، حاکمیت الهی، وحدت امت اسلامی و تداوم عزت و شکوه اسلام است؛ بنابراین از عید قربان تا عید غدیر باید به فلسفه سیاسی غدیر بپردازیم که یکی از فلسفه‌های آن نقش امامت و ولایت در زندگی مردم است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه یکی دیگر از فلسفه‌های سیاسی غدیر این است که در سایه امامت و ولایت، امت اسلامی متحد می‌شوند، عنوان کرد: در عصری که امام زمان(عج) در غیبت کبری به سر می‌‌برد، ولایت‌فقیه استمرار امامت و ولایت استی که در غدیر ایجاد شد و  اگر به غدیر توجه می‎شد، امروز شاهد این همه اختلاف و مشکل در جهان اسلام نبود‌ه‌ایم.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به اینکه جشن غدیر باید با شکوه برگزار شود، تصریح کرد: در این هفته نیز روز شنبه شاهد میلاد حضرت امام هادی(ع) هستیم که این روز را به ملت ایران و مردم لرستان تبریک می‌گوییم و انتظار داریم که مردم در این روز زیارت جامعه کبیره که سرشار از یک دوره امام‌شناسی است را بخوانند.

وی با اشاره به ضرورت برگزاری هر چه باشکوه‌تر جشن غدیر، خاطرنشان کرد: در روز شنبه، 27 شهریور که مصادف با ولادت با سعادت امام هادی(ع) است، مردم را به خواندن دعای زیارت جامعه کبیره سفارش می‌کنیم که سرشار از یک دوره امام شناسی است.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به 31 شهریور سالروز آغاز جنگ تحمیلی، بیان کرد: در این روز صدام با تحریک استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا جنگ تحمیلی علیه انقلاب نوپای جمهوری اسلامی آغاز کرد تا این نظام را نابود کند، اما این خیال خامی بود چون آنها نمی‌دانستند که مردم ما هیچگاه دست از دین، کشور و امامشان بر نمی‌دارند.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس یک تجربه بزرگ برای ملت ایران اسلامی و مسؤولان است، گفت: مردم ما با دست خالی در برابر تجاوز استکبار ایستادگی کردند و با اتکا به قدرت الهی بر تمام قدرت‌های مادی غلبه کردند که این تجربه، گنجینه ارزشمندی است که هنوز که هنوز است ما از انها بهره‌مندیم.

حجت‌الاسلام میرعمادی با بیان اینکه دفاع مقدس به ما نشان داد که پیروزی واقعی در سایه ایمان، توکل به خدا،‌ اعتقاد و ایستادگی حاصل می‌شود، افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری، باید به تقویت بنیه نظامی کشور پرداخته شود، عجیب است که برخی می‌گویند امروز ما به موشک نیاز نداریم در حالیکه باید به این افراد گفت: با چه انگیزه‌ای این حرفها را می‌زنید، آیا تجاوز دشمن و نقشه آنها را فراموش کرده‌اید، مگر استکبار، صهیونیست و منافقان همچنان با ما دشمن نیستند؟

وی با اشاره به دیدار آمارگیران با رهبر معظم انقلاب، عنوان کرد: اشاره کرد و گفت: آمار غلط باعث تصمیمات نادرست می‌شود از این رو مقام معظم رهبری فرمودند: دستکاری در آمار گناه کبیره است.

امام جمعه خرم‌آباد افزود: متأسفانه آمارگیریهای کشور خیلی بد بوده که باید ریشه این مسائل نادرست و آمارهای غلط شناسایی شود تا شاهد آماری دقیق و درست باشیم، زیرا نقش آمار در تصمیم‌گیریها بسیار مهم است.

وی عنوان کرد: از مردم انتظار داریم که با طرح آمار نفوس مسکن همراهی کنند و آمارگیران هم باید کار سرشماری و آمارگیری را  در نهایت سلامت و امانت انجام دهند.