جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

مردم لرستان از سیستم ناعادلانه توسعه اقتصادی متضرر شده‌اند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم لرستان از سیستم ناعادلانه توسعه اقتصادی متضرر شده‌اند

مردم لرستان از سیستم ناعادلانه توسعه اقتصادی متضرر شده‌اند

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: مردم لرستان از سیستم ناعادلانه توسعه اقتصادی کشور متضرر شده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر بدری صبح امروز سه شنبه در جلسه با فعالان اقتصادی لرستان در سخنانی با بیان اینکه توسعه اقتصادی اگر به افزایش فاصله طبقاتی و توزیع غیر عادلانه پول و ثروت منتهی شود تهدیدی برای امنیت ملی است اظهار داشت: این امر موجب قانون شکنی و افزایش ناهنجاری های اجتماعی می شود.

وی با تاکید بر اینکه برنامه های اقتصادی دولت نباید موجب انباشت پول در یک جا و یا در مناطق جغرافیائی محدود و نابرابری در توزیع ثروت و درآمد شود گفت: متاسفانه در سالها بعد از جنگ ثمره رشد و توسعه اقتصادی به دست اقلیتی محدود افتاده، و ضایعات آن نصیب اکثریت مردمی شده که بیشترین سهم را در دفاع از کشور و تامین امنیت آن داشته اند.

رئیس کل دادگستری لرستان ادامه داد: با این روند نادرست مردم استان لرستان و دیگر مناطق محروم کشور از سیستم ناعادلانه توسعه اقتصادی کشور متضرر شده اند و شمار مردمی که فقیرتر می شوند، در عمل رو به افزایش است.

بدری با تاکید بر اینکه مصلحت عمومی باید محور تصمیم گیری های سیاسی و اقتصادی باشد گفت: مقامات مسئول اجرایی و قانونگذار باید منافع عمومی را بر منافع شخصی و گروهی خود ترجیح دهند.

وی با تاکید بر اینکه بهبود وضعیت معیشت مردم نیازمند برنامه های دقیق و اراده استوار است بیان داشت: تازمانی که برنامه های عملی برای بهبود وضعیت نسل جوان و تحصیل کردگان دانشگاهی وجود نداشته و دولت اراده قوی بر اجرای آنها نداشته باشد، نمی توان با شعارهای خالی به بهبود وضعیت زندگی مردم امیدوار بود

رئیس کل دادگستری استان گفت: دولت با همه مشکلات و چالش هایی که با آن روبرو بوده در فرصت باقی مانده با اجرای سیاست صحیح اقتصادی برای پایان بخشیدن به روند نادرست نابرابری در توزیع ثروت و امکانات، جدیت و تلاش بیشتری به عمل آورد.