رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

مردم لرستان بیش از ۱۳ کیلو طلا به‌عتبات عالیات اهداء کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم لرستان بیش از ۱۳ کیلو طلا به‌عتبات عالیات اهداء کردند

مردم لرستان بیش از ۱۳ کیلو طلا به‌عتبات عالیات اهداء کردند

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان گفت: بیش از ۱۳ کیلو طلا تاکنون توسط مردم لرستان به عتبات عالیات اهداشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، اصغر حقی‌پور، شامگاه سه‌شنبه در مراسم توزین طلا و نقره‌های اهدایی مردم لرستان برای بازسازی عتبات عالیات که در دفتر نماینده ولی‌فقیه در لرستان  برگزار شد، ضمن تبریک ولات امام رضا (ع) اظهار داشت: با توجه به وضعیت معیشتی ضعیف مردم لرستان، این استان در   برنامه‌ تحقق عملیات در بین استان‌های کشور رتبه هشتم را  به دست آورده است.

وی بابیان اینکه این مراسم هشتمین مرحله توزیع طلا و زیورآلات است، افزود: تاکنون  و قبل از مرحله هشتم هفت کیلو و 52 گرم و 210 سوت طلا  و حدود یک کیلو و 200 گرم نقره بوده که تقدیم حرم‌های مطهر شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات لرستان با اشاره به اینکه با توجه به نیت نذرکنندگان طلاها و زیورآلات در حرم‌های مختلف استفاده می‌شود، بیان کرد: این طلا نیز بعد از توزین تحویل ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور داده می‌شود  که قبل از این نیز شش کیلو  به کاروان‌های گلدسته‌ها و درب حرم حضرت ابوالفضل(ع) اهداء شده است.

وی عنوان کرد: غیر از این محموله 13  کیلو و 52  گرم و 210 سوت طلا تقدیم حرم‌های مطهر شده است.

حقی‌پور تصریح کرد: در ساخت درب حرم امام حسن عسگری (ع) و ورودی سرداب امام زمان (عج) که هنوز شروع نشده از سوی مردم هدایای خوبی اهدا‌ء شده و تا آخر ماه نیز شروع به کار می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این درب دو کیلو طلا لازم دارد که امیدوارم مردم نیز در ساخت این پروژه‌ها کمک کنند.