جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

مرکز «شتاب‌دهی نوآوری» در دانشگاه لرستان راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مرکز «شتاب‌دهی نوآوری» در دانشگاه لرستان راه‌اندازی می‌شود

مرکز «شتاب‌دهی نوآوری» در دانشگاه لرستان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش تسنیم، محمد فیضیان معاون پژوهشی دانشگاه لرستان اظهارداشت: تحقیق و پژوهش بر روی گیاهان دارویی جای کار زیادی دارد و نیاز است صنایع وابسته به این مهم در استان ایجاد شود.

وی افزود: با توجه به شرایطی که دانشگاهها دارند پژوهش باید در راستای کارآفرینی و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان و نهایتاً تجاری‌‌سازی باشد.

معاون پژوهشی دانشگاه لرستان عنوان کرد: دستاوردهای فناوری و پژوهشی زمینه‌ای بوده که نیاز است دانشگاهها فراهم کنند و فضای موردنیاز را در اختیار پژوهشگران قرار دهد.

وی بیان کرد: در این راستا دانشگاه لرستان اقدام به راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهی کرده تا ایده‌ها را پرورش و آنان را به سمت فناوری پیش ببرد و این مهم درنهایت منتج به ایجاد شرکتهای دانش‌بنیان شود.

فیضیان راهاندازی مرکز رشد شماره دو در دانشگاه لرستان را از دیگر اقدامات این دانشگاه برشمرد و گفت: با انعقاد تفاهم‌نامهای مابین وزارت ارتباطات و استانداری لرستان قرار است مرکز شتاب‌دهی در دانشگاه لرستان راهاندازی شود و بنااست با همکاری شرکتی افرادی را در مرکز شتاب‌دهی فعالیت دارند به سمت اهداف مدنظر این مرکز سوق داده شوند.

وی بابیان اینکه ایده‌ها در مرکز شتاب‌دهی پرورش و به مراکز رشد واحدهای فناور معرفی میشوند، اظهارداشت: مرکز آپا که قرارگاه سایبری بوده و امنیت شبکه‌های استان در این مرکز تأمین می‌شود در دانشگاه لرستان راهاندازی شده است.

معاون پژوهشی دانشگاه لرستان با تأکید بااینکه روی فناوری نوین اطلاعات و ارتباط بسیار خوب می‌شود کارکرد، افزود: در این راستا منابع انسانی بسیار حائز اهمیت است و البته این مهم در دانشگاه‌های استان وجود دارد.