جهش تولید | چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹

مرکز درمانی تخصصی بانوان در لرستان احداث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مرکز درمانی تخصصی بانوان در لرستان احداث می‌شود

مرکز درمانی تخصصی بانوان در لرستان احداث می‌شود

معاون فناوری جهاد دانشگاهی لرستان گفت: بر اساس پیگیر‌های انجام شده درصدد را‌ه‌اندازی کارگاه تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی برای بانوان و با نظر مساعد استاندار ساخت مرکز درمان تخصصی بانوان هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سمیه قربانی ظهر امروز در نشست صمیمانه با نمایندگان بانوان در دستگاه‌های اجرایی استان که  در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، ضمن تبریک روز زن اظهار داشت: برای تحقق توسعه استان باید در مسیر توسعه پایدار و رسیدن به شاخص‌های توسعه پایدار مانند سلامت و وضعیت اقتصادی زمانی اثرگذار است که توزیع این شاخص‌ها به‌صورت متوازن باشد و ما کل بخش‌های جامعه را ببینیم.

وی با بیان این‌که توسعه پایدار باید برای همه و با یاری همه باشد، افزود: زمانی که یک زن مدیر می‌شود کارهایی بیشتر از مردان باید انجام دهد تا خود را تثبیت کند و به دیگران ثابت کند.

معاون فناوری جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به اینکه معضل استان ما بیکاری است، بیان کرد: اگر درصد کمی از این معضل را بتوانیم برطرف کنیم می‌توانیم مورد اعتماد جامعه قرار گیریم و با توجه به نام‌گذاری شعار سال به‌نام دولت و مردم همدلی و هم‌زبانی، بانوان که نیمی از این جامعه هستند نیز باید در این راستا تلاش کنند.

وی در رابطه با توانمندسازی و توان‌افزایی بانوان، عنوان کرد: بانوان باید به این خودباوری برسند و برای حضور در جامعه باید طرح‌هایی را ارائه و توانایی خود را نشان دهند.

قربانی با اشاره به این‌که در بحث مسائل اقتصادی بانوان مغفول مانده‌اند، تصریح کرد: ثروت در خانه‌ها همان طلاهایی است که بانوان در خانه‌ها به عنوان سرمایه نگه‌داری می‌کنند و در این راستا نیازمند تشکیل تشکل‌های اقتصادی ویژه بانوان هستیم تا با آموزش به خودباوری برسند.

وی خاطر‌نشان کرد: آموزش‌هایی که ارائه می‌شود بیشتر بر روی مهارت‌های زندگی متمرکز شده چرا‌که آموزش‌های مربوط به مهارت‌های زندگی نیز بومیسازی نشده است و باید به گونه‌ای تلاش کنیم که به مدیریت اکتفا نکنند.

معاون فناوری جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه توجه ویژه به کارآفرینی و اقتصاد بانوان امری ضروری است، گفت: اگر به زنان اهمیت دهیم، این فقط توجه به زنان نیست بلکه تربیت فرزندان و این‌که آن‌ها در خانواده مدیریت مردان را نیز عهده‌دار هستند، بنابراین در مباحث مربوط به بحران آب، محیط‌زیست و آب نقش زنان می‌تواند خیلی مهم جلوه کند.

وی در رابطه با فعالیت‌ برای بانوان، گفت: بر اساس پیگیر‌های انجام شده درصدد را‌ه‌اندازی کارگاه تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی برای بانوان و با نظر مساعد استاندار ساخت مرکز درمان تخصصی بانوان و راه‌اندازی دفتر استانی انجمن زنان کارآفرین و بازرگان در اتاق بازرگانی هستیم.