جهش تولید | شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

مرکز رشد فناوری در دانشگاه آزاد واحد دورود راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مرکز رشد فناوری در دانشگاه آزاد واحد دورود راه‌اندازی می‌شود

مرکز رشد فناوری در دانشگاه آزاد واحد دورود راه‌اندازی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد دورود گفت: مرکز رشد فناوری در دانشگاه آزاد واحد دورود راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، سید حسین قربانی دوشنبه‌شب در همایش گرامی‌داشت روز دانشجو که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد دورود با حضور جمعی از دانشجویان واحدهای آموزش عالی این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت 16 آذر و روز دانشجو، اظهار داشت: تعداد افراد مشغول به تسهیل در مراکز آموزش عالی پیش از دوران انقلاب اسلامی در شهرستان دورود بسیار کم و انگشت‌شمار بود اما این روزها به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران شاهد وجود چند مرکز آموزش عالی به همراه هزاران دانشجو در این شهرستان هستیم.

وی افزود: امروزه دانشجویان در این مراکز آموزش عالی در شهرستان دورود در همه مقاطع و در تمامی رشته‌ها مشغول به تحصیل هستند و خوشبختانه طی ماه‌های اخیر شاهد افتتاح مرکز آموزش عالی سلامت در شهرستان دورود بودیم.

این مسئول با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تولید علم، تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد مقاومتی، یادآور شد: در دانشگاه آزاد واحد شهرستان دورود تلاش کرده‌ایم در دو محور طی سال‌های گذشته گام برداریم که یکی از آن‌ها توسعه رشته‌های تحصیلی در این مجتمع آموزش عالی است و خوشحال هستیم که اعلام کنیم 35 رشته در مقطع کارشناسی‌ارشد و چهار رشته در مقطع دکتری به این مرکز برای سال آینده افزوده می‌شود.

وی افزود: محور دیگری که در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری تلاش کرده‌ایم، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان تنها راه شکوفایی اشتغال و تولید است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دورود خاطرنشان کرد: مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی دورود با تفاهم‌نامه‌ای که پارک علم و فناوری صورت گرفته است، اجرایی می‌شود و با احداث این مرکز واحدهای فن‌آور می‌توانند در این صحنه در شهرستان حضور پیدا کنند.

وی افزود: این اولین مرکز رشد در دانشگاه‌های آزاد در استان لرستان و 71 مرکز در کشور به شمار می‌رود که در دانشگاه آزاد واحد دورود اجرایی می‌شود و می‌تواند زمینه مناسبی برای رشد ابتکارات و اختراع‌ها در شهرستان باشد.

وی در ادامه با اشاره به جلسه مسئولان و اعضای هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی لرستان با استاندار این استان، خاطرنشان کرد: در این جلسه استاندار لرستان قول پرداخت تسهیلات ویژه‌ای را به واحدهایی که در واحدهای رشد قرار می‌گیرند را داد که جای امیدواری است.