رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

مستند بلند "بمباران‌های خرم‌آباد" تولید می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مستند بلند "بمباران‌های خرم‌آباد" تولید می‌شود

مستند بلند "بمباران‌های خرم‌آباد" تولید می‌شود

رئیس حوزه هنری لرستان گفت: مستند بلند "بمباران‌های خرم‌آباد" با موضوع بمباران این شهر در زمان دفاع مقدس در مرحله ساخت است.

محمدحسین امیدی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: مستند بلند بمباران‌های خرم‌آباد به کارگردانی نعمت‌پور در مرحله پیش‌تولید است.

وی افزود: شهر خرم‌آباد با اهدای دو هزار و 400 نفر شهید در بمباران‌ها، سومین شهری است که بیشترین تعداد شهدا در بین 140 شهر بمباران‌ شده کشور تقدیم انقلاب کرده است.

رئیس حوزه هنری لرستان بیان کرد: متأسفانه با وجود این همه شهید به موضوع بمباران‌های خرم‌آباد نه به لحاظ سینمایی و نه تصویری و مکتوب پرداخته نشده است و ما تصمیم گرفتیم این ویژگی خرم‌آباد را در نظر بگیریم و مقاومت خرم‌آباد را در برابر 340 حمله هوایی و موشکی دوران جنگ دستمایه تولید یک مستند قراردادیم.

وی عنوان کرد: برای این مستند با ناظران، حاضران و حتی عامه مردم که اطلاعاتی در این زمینه‌دارند صحبت کرده و اتفاقات افتاده را ثبت و اسناد را ضبط می‌کنیم تا این رویدادها یادآوری شود که این مستندات شناسنامه‌ای برای رشادت‌ها و مقاومت مردم خرم‌آباد و مبنایی برای پژوهش آیندگان شود.

امیدی‌پور تصریح کرد: فرزندان ما تصوری از اتفاقات افتاده در آن زمان ندارند و لازم است به این موضوع پرداخته شود و سعی می‌کنیم تا پایان سال این فیلم ساخته شود.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس گوشه‌های زیادی برای کار کردن دارد، خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم در رابطه با صنوف، پزشکان، نانوایی‌ها و فروشندگان و حتی مسئولان مدارسی که در آن زمان در شهرها ماندند و آسیب‌های جدی دیدند جای کار دارند و می‌توان به‌ صورت کارهای مستند، مکتوب و کاملاً علمی انجام شود تا روایت گر واقعیت آن زمان باشد.

رئیس حوزه هنری لرستان با اشاره به اینکه این کارها ارزش علمی و دارای اهمیت دارند گفت: به‌ مرور زمان منابع زنده و مستندات از بین می‌روند و چه‌ بهتر این بخش مهم از تاریخ معاصر را مکتوب کنیم تا ماندگار شود.

وی در رابطه با این مستند بیان کرد: ما این مستند را با 10 میلیون تومان آغاز کرده‌ایم و ما بقی آن همت همکاران است چراکه این مبلغ قابل‌توجه نیست.

امیدی‌پور عنوان کرد: بنا بوده این مستند حداقل 60 دقیقه باشد تا در صورت امکان به جشنواره سینما حقیقت و فیلم فجر راه یابند و دارای استاندارد این جشنواره‌ها باشد.