رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

مستند راه بی عبور ، برگزیده جشنواره رویش - نمایش محتوای خبر

 

 

مستند راه بی عبور ، برگزیده جشنواره رویش

مستند راه بی عبور ، برگزیده جشنواره رویش

فیلم مستند راه بی عبور در جشنواره فیلم دینی رویش که در مشهد مقدس برگزار شد توانست در دوبخش جایزه بهترین دستاورد فنی هنری تصویربرداری و دیپلم افتخار کارگردانی را بدست آورد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز لرستان ، مستند «راه بی‌عبور» در سال 94 به مدت 37 دقیقه توسط سیمای مرکز لرستان تولید شده است ،  درباره معلم فداکاری به نام عزیز است که حضورش در یک منطقه صعب العبور استان لرستان باعث تغییرات بزرگی می شود. تلاش های صادقانه و بی توقع این  معلم برای فراهم آوردن امکانات تحصیلی برای بچه های برخی از عشایر غیور کشورمان در این مستند به تصویر کشیده شده است.

مستند راه بی عبور تاکنون توانسته است در جشنواره های سینما حقیقت  و نوزدهمین جشنواره رادیویی و تلویزیونی مراکز استانها به عنوان فیلم برتر معرفی شود و تندیس این جشنواره ها را به خود اختصاص دهد.

پژوهشگر، نویسنده، تصویربردار، کارگردان و تهیه کننده این فیلم محمدرضا حافظی است. محمدرضا حافظی متولد سال 1351 خرم‌آباد و فارغ‌التحصیل کارگردانی سینما است. در کارنامه‌ی فیلمسازی او، ساخت آثاری چون بال کاغذی، نقش بر دیوار، یک قربانی بزرگ و لیر به چشم می‌خورد.