رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

مستند زندگی شهید فتح‌اللهی از سیمای مرکز لرستان پخش می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مستند زندگی شهید فتح‌اللهی از سیمای مرکز لرستان پخش می‌شود

مستند زندگی شهید فتح‌اللهی از سیمای مرکز لرستان پخش می‌شود

معاون هنری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: مستند زندگی شهید فتح‌اللهی در هفته دفاع مقدس از شبکه افلاک لرستان پخش می‌شود.

مرتضی یوسفیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در رابطه با فیلم زندگی نامه شهید فتح‌اللهی، اظهار داشت: مستند زندگی شهیدعلیرضا فتح‌اللهی که حدود 35 دقیقه است در قالب یک نوع مستند پژوهشی ساخته‌ایم و بخش‌های هر چند کوتاه از زندگی سرلشگر شهید علیرضا فتح‌اللهی را به تصویر می‌کشد.

وی افزود: این مستند گوشه‌هایی از رفتار، منش و شخصیت شهدا مانند ایثار، از خود گذشتگی، مهربانی با خانواده را به نمایش می‌گذارد.

معاون هنری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس  لرستان بیان کرد: سعی شده که در این مستند از نقطه نظرات همرزمان و دوستان شهید از جمله  امیرعلی بسطامی، امیر داوود افتخاری و امیر نصیری نیز استفاده شود.

وی عنوان کرد: ساخت مستند در حوزه زندگی‌نامه شهدای دفاع مقدس می‌تواند گامی در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشد.

یوسفیان با اشاره به اینکه کار تحقیق و پژوهش آن تقریبا یک ماه طول کشیده، تصریح کرد: این مستند با همکاری و همراهی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و لشکر 184  پیاده خرم‌آباد ساخته شد و مشاور کارگردان این مستند محسن مرادی بوده است.

وی با بیان این‌که این فیلم با کیفیت HD ضبط شده است، خاطرنشان کرد: این مستند بناست در هفته دفاع مقدس در شبکه افلاک لرستان پخش شود و پیرو آن در شبکه‌هایی مانند افق و اوج که مخاطبان آن‌ها در زمینه دفاع مقدس است، پخش شود.