رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

مسئله اقتصاد مقاومتی توسط یک جناح و گروه حل نمی‌شود/ تحریم‌ها را فقط روی کاغذ برداشتند اما در عمل بازی در می‌آورند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسئله اقتصاد مقاومتی توسط یک جناح و گروه حل نمی‌شود/ تحریم‌ها را فقط روی کاغذ برداشتند اما در عمل بازی در می‌آورند

مسئله اقتصاد مقاومتی توسط یک جناح و گروه حل نمی‌شود/ تحریم‌ها را فقط روی کاغذ برداشتند اما در عمل بازی در می‌آورند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مسئله اقتصاد مقاومتی توسط یک جناح و یک گروه حل نمی‌شود بلکه دولت باید از همه گروه‌ها استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد سردار سرلشکر محسن رضایی ظهر روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت سی و چهارمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر که در محل سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان برگزار شد با بیان اینکه به بیرون از مرز نه می‌شود اعتماد کرد و نه می‌شود امید بست اظهار داشت: باید دید امروز آمریکایی‌ها چه بلایی بر سر فلسطین و همین مذاکرات سوریه درآورده است، گفتند آتش‌بس، آتش‌بس شد؛ روس‌ها رفتند و صحبت کردند ما نیز مخالف نبودیم ولی آمریکایی‌ها یک فرصت پیدا کردند و این فرصت را به ضد انقلاب و تکفیری دادند تا خودشان را آماده حمله کنند.

وی افزود: فلسطین نیز همین‌گونه شد به‌ طوری‌که یاسر عرفات در واشنگتن، در حالی‌که تمام تلویزیون‌های دنیا  این صحنه را نشان می‌داد اسلحه خود را بیرون آورد و روی میز گذاشت و بیان کرد ما دنبال مبارزه  مسلحانه نیستم  بلکه می‌خواهیم در فلسطین کار سیاسی انجام دهیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: نتیجه این امر برگزاری انتخابات در فلسطین شد و برخلاف نظر آمریکایی‌ها حماسی‌ها برنده شدند و  با برنده شدن حماسی‌ها رئیس‌جمهور وقت آمریکا روی میز زد و با اینکه خودشان ناظر فرستاده بودند و ناظران بین‌المللی نیز در انتخابات فلسطین حضور داشتند ولی با برنده شدن حماسی‌ها روی میز زدند.

وی بیان کرد: از آن زمان تاکنون بیش از 15 سال است غزه را بمباران می‌کنند؛ دنیایی که با آن کار می‌کنیم، دنیای بی‌اعتمادی است حتی  قواعد خودشان را نیز رعایت نمی‌کنند.

رضایی با بیان اینکه در مسئله برجام همه همکاری کردند تصریح کرد: سه نوع برجام داریم؛ مصوبه شورای عالی امنیت ملی، مصوبه مجلس شورای اسلامی و مصوبه رهبر انقلاب که دو تا از این برجام‌ها اشکالات داشتند اما برجامی که مقام معظم رهبری ارائه کردند به‌ صورت مشروط  پذیرفته‌شده که نباید باهم یکی شوند و باید سعی شود این‌ها در افکار عمومی از هم جدا شوند.

وی بابیان اینکه نیروهای حزب‌اللهی و انقلابی باید حواس خود را جمع کنند خاطرنشان کرد: برجام تصویب شد و یک سال است که از اجرای آن می‌گذرد ولی تحریم‌ها را فقط روی کاغذ برداشتند اما در عمل بازی در می‌آورند و زیرآبی می‌روند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اخیراً وزرای فرانسه، آلمان و انگلیس با وزیر خارجه آمریکا جلسه گذاشته‌اند و اطلاعیه داده‌اند مبنی بر اینکه از بانک‌های اروپایی و آمریکایی می‌خواهیم که مبادلات را شروع کنید ولی این‌ یک شعار است.

وی اظهار داشت: گفتند باید وزیر خزانه‌داری آمریکا بخش‌نامه کند که اگر با ایران وارد مبادلات شدیم  ما را جریمه نکنند چرا که یکی از بانک‌های آلمانی سه سال پیش یک میلیارد و 700 میلیون دلار به خاطر مبادله با ایران جریمه شد.

رضایی افزود: نمی‌شود اعتماد کرد و امید بست، ما باید دفع شر کنیم که خوب است ولی همیشه در یک دست باید موشک باشد و در دست دیگر مذاکره؛ اگر موشکی که در دست داریم پایین بگذاریم و فقط مذاکره کنیم کارها پیش نمی‌رود.

وی عنوان کرد: این نکته را از دفاع مقدس، سوم خرداد، آزادی خرمشهر فهمیدیم که اگر یک دستمان موشک نباشد و با دستی که به‌ تنهایی مذاکره کنیم به‌ جایی نمی‌رسیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: نخستین ویژگی راه، راه انقلاب، امام ، ولایت است و به خارج از مرزها امید نبندیم و اعتماد نکنیم ولی به مردم، جوانان خود امید داشته باشیم و به آن‌ها فرصت بدهیم.

وی تصریح کرد: دومین مسئله این است که به‌ جای اینکه ما می‌توانیم نگوییم من می‌توانیم، در ابتدای انقلاب من می‌توانم مربوط به بنی‌صدر بود؛ دولت‌ها، مجلسی‌ها و قوه قضاییه‌ای که بخواهد ما می‌توانیم را کنار بگذارد و به‌ جای آن‌ من می‌توانم باشد این راه، راه امام، شهدا و ولایت نیست.

رضایی خاطرنشان کرد:  الآن مسئله اقتصاد مقاومتی است و یک جناح و یک گروه نمی‌تواند مسئله اقتصادی را حل کند بلکه دولت باید از همه گروه‌ها استفاده کند، آغوش خود را باز کند و از همه جناح‌ها، کارشناسان و توانایی‌ها استفاده کند آن زمان است که ما می‌توانیم و این ما می‌توانیم معجزه می‌کند.